Lato to dobry czas, żeby wyjść z domu, spotkać sąsiadów i skorzystać z tego, co dzieje się blisko nas. Dlatego jako Urząd Dzielnicy Praga-Północ przygotowaliśmy dla Was wakacyjny program wydarzeń. W czerwcu, lipcu i sierpniu zapraszamy Was na różne atrakcje, podczas których każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie: rodziny z dziećmi, seniorzy, osoby aktywne sportowo oraz ci, którzy po prostu chcą miło spędzić letni dzień lub wieczór na Pradze.
Od 20 czerwca do 30 sierpnia zapraszamy na zajęcia jogi na świeżym powietrzu połączone z praktyką oddechu. Spotykamy się w każdą sobotę w godz. 9:00–10:00 w Parku Michałowskim oraz w każdą niedzielę w godz. 9:00–10:00 na placu Hallera.
Przez całe lato możecie również uczestniczyć w spacerach nordic walking. Zajęcia realizowane są we wtorki i czwartki w godz. 18:00–19:30. Zbiórka jest na skwerze ks. Niedzielaka, a trasy prowadzą przez Park Praski i tereny nad Wisłą. Nie obowiązuje limit miejsc.
Zapraszamy także na zajęcia fitness w ramach programu „Praski duch sportowy”. Spotykamy się w poniedziałki w VII Ogrodzie Jordanowskim w godz. 18:00–21:00. Obowiązują zapisy, ale możecie dołączyć do zajęć, jeżeli będą wolne miejsca.
W programie sportowym przygotowaliśmy również zajęcia jogi dla dorosłych w Warszawskim Laboratorium Innowacji Społecznych SYNERGIA. We wtorki realizowane są grupy open, a w środy zajęcia dla seniorów i kobiet w ciąży. Obowiązują zapisy, a w części grup są jeszcze dostępne miejsca.
Jeśli lubicie sporty rakietowe, zapraszamy na treningi tenisa stołowego „Szalone rakietki”. Zajęcia realizowane są w piątki w Szkole Podstawowej nr 127. Obowiązują zapisy, ale możecie dołączyć, jeżeli będą wolne miejsca.
27 czerwca o godz. 21:00 rozpoczynamy seanse plenerowe realizowane w ramach budżetu obywatelskiego pod nazwą „Kino na leżakach”. Zapraszamy na pokazy na placu Hallera, oraz na boisku przy ul. Jagiellońskiej 47 oraz w Parku Michałowskim. Kolejne seanse odbędą się 11 i 25 lipca oraz 8 i 22 sierpnia.
4 lipca zapraszamy na warsztaty ekologiczne „Śmiecio EkoBaja” przy ul. Namysłowskiej 21. Porozmawiamy o ochronie środowiska i segregacji odpadów, a następnie wykonamy wielorazowe woreczki na żywność.
18 lipca przy ul. Namysłowskiej 21 odbędą się warsztaty „Złota rybka, czyli jak telefon mąci w głowie”. Porozmawiamy o świadomości ekologicznej, a następnie wykonamy biżuterię z surowców wtórnych.
W lipcu zapraszamy również na pierwszy koncert z cyklu „Praskie Lato. Koncerty jazzowe na plaży”.
31 lipca o godz. 11:00 zapraszamy na spotkanie w miejscu pamięci Mała PAST-a przy ul. Brzeskiej 24 w ramach obchodów 82. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia o godz. 17:30 odbędzie się złożenie kwiatów przy tablicy płk. Antoniego Żurowskiego na skwerze jego imienia.
8 sierpnia przy ul. Namysłowskiej 21 zapraszamy na warsztaty „Pochlap mnie” poświęcone wspieraniu przyrody w okresach suszy. Wspólnie przygotujemy poidełka dla ptaków i małych ssaków.
W sierpniu zapraszamy również na drugi koncert z cyklu „Praskie Lato. Koncerty jazzowe na plaży”.
22 sierpnia zapraszamy na warsztaty „Kolory przyrody” przy ul. Namysłowskiej 21. Podczas zajęć wykonacie eko-obrazy z mchu.
Szczegółowe informacje o wszystkich wydarzeniach publikujemy na stronie Urzędu Dzielnicy Praga-Północ oraz w naszych mediach społecznościowych.
Zachęcamy do śledzenia naszych profili na Facebooku i Instagramie, gdzie na bieżąco będziemy przypominać o terminach i zasadach udziału w wydarzeniach.
MATERIAŁ INFORMACYJNO-PRASOWY DZIELNICY PRAGA-PÓŁNOC
gazeta Mieszkaniec
Mieszkaniec – gazeta mieszkańców Warszawy

3 dni temu

















