Czekali na to 130 dni

rc.fm 1 tydzień temu

Długie 130 dni piłkarze Pogoni Nowe Skalmierzyce czekali na kolejne domowe zwycięstwo. Wreszcie nadeszło. W środowe późne popołudnie, 25 września w zaległym meczu 8. kolejki Betclic 3. Ligi Pogoń wygrała przed własną publicznością z Vinetą Wolin 2:1.

Jedyny trzecioligowiec z naszego regionu odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu, ale dopiero pierwsze w tym sezonie na swoim boisku. Wynik w meczu z zamykającą tabelę Vinetą Wolin otworzył w 19 minucie Filip Szewczyk, który wykorzystał rzut karnych. Na 2:0 w 78 minucie podwyższył najlepszy strzelec Pogoni, Patryk Palat, dla którego to już szóste trafienie w tym sezonie. Goście odpowiedzieli kontaktowym golem na 5 minut przed końcem, ale trzy punkty pozostały w Nowych Skalmierzycach. Pogoń po trzech z rzędu zwycięstwach awansowała wyraźnie w tabeli Betclic 3. Ligi i wskoczyła na piąte miejsce. Kolejny mecz drużyna z powiatu ostrowskiego rozegra ponownie na własnym boisku, mierząc się w sobotę od 15:00 z Gryfem Słupsk, który zajmuje 10. miejsce w tabeli.

na fot.: Filip Szewczyk przed skutecznym wykonaniem rzutu karnego