Damian Błaut pobiegł po srebro, został wicemistrzem Polski strażaków na dychę

nos-portal.pl 1 tydzień temu

BIEGI DŁUGODYSTANSOWE. Ostródzki biegacz Damian Błaut specjalizuje się w biegach długich. Bardzo dobrze radzi sobie na dystansie 10 km. Jest strażakiem i właśnie został strażackim wicemistrzem Polski w biegu ulicznym.

Damian Błaut w Grudziądzu stanął na drugim stopniu podium / Fot. Archiwum

Ostródzianin pracuje w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Morągu, a podczas 29. Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Strażaków w biegu ulicznym rozegranych w Grudziądzu reprezentował Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie. Strażak Błaut na grudziądzkich ulicach w kategorii open został sklasyfikowany na 9. miejscu. J

Jednak już w kategorii wiekowej do 29 lat ostródzianin omal nie powtórzył osiągnięcia z Podkarpacia, gdzie został mistrzem Polski w biegu górskim. Na ulicach Grudziądza rywalizacja rozstrzygnęła się na ostatnich 150 metrach. Wtedy zawodnik, z którym biegł Damian Błaut oderwał się od ostródzianina i z trzysekundową przewagą na 1. miejscu minął linię mety. Biegacz z Ostródy wbiegł na metę drugi, osiągając czas 33:44 zdobył srebrny medal strażackich mistrzostw Polski.

– Zdecydowała dyspozycja dnia, myślę, iż w przyszłym roku jest do kategoria i dystans do wygrania – podsumował Damian Błaut.