Ostatnia akcja dała punkt. Hurenko jak napastnik

3 godzin temu

Z wyjątkowo dalekiej podróży wrócili reprezentanci Mławianki w sobotnim meczu. Nie chodzi tylko o odległość dzielącą Mławę od Białegostoku. Po premierowej partii podopieczni Bartosza Szczęsnego przegrywali z rezerwami tamtejszej Jagiellonii 0:2.

Na szczęście sztab szkoleniowy zareagował odpowiednio na błędy popełnione do przerwy. Zaczął stopniowo wprowadzać rezerwowych – co ważne każdy ze zmienników wnosił coś pozytywnego do gry naszej ekipy.

W pewnym momencie trener Szczęsny zdecydował się na grę jedynie trójką obrońców. Do przodu powędrował z konieczności nominalny obrońca Ivan Hurenko. Musiał wcielić się w rolę napastnika. Tych prawdziwych atakujących próżno było szukać w szeregach naszej ekipy. Joao Odillon leczy bowiem kontuzję, a Kahsay Ezana pauzował za czerwoną kartkę z rywalizacji z Victorią (otrzymał dwa mecze kary).

Zmiana taktyki przyniosła odpowiednie rezultaty. W 80. minucie nasi gracze złapali kontakt z gospodarzami. Akcję dwóch zmienników wykończył Brazylijczyk Duilio. Posłał piłkę do siatki po zagraniu Stanislava Hrebena.

Mławianie zwietrzyli szansę na zdobycz punktową. Walczyli do końca, dzięki czemu w doliczonym czasie zdołali odrobić straty. W zamieszaniu podbramkowym Ivan Hurenko uprzedził wszystkich. Skutecznym uderzeniem ustalił końcowy wynik pojedynku.

Jagiellonia II Białystok – Mławianka Mława 2:2 (2:0)
Mławianka: Jureczko – Markowicz, Hurenko, Wojtyszyn (77. Hreben), Masalov (46. Rutkowski), Mat. Stryjewski, Rogalski (46. Ovsannikov), Zielski, Karwowski (61. Derlatka), Mich. Stryjewski, Tworek (79. Duilio)

Pozostałe wyniki XI kolejki (5-6 października): Lechia – Warta 1:0, Stomil – GKS Bełchatów 1:1, Pelikan – Polonia 1:0, Świt – Legia II 1:0, Wisła II – Sokół, Victoria – Wigry 2:0, ŁKS Łomża – GKS Wikielec 1:1, Unia – Broń 2:1

18. Jagiellonia II Białystok 11 8 12:18

XII kolejka (11-13 października): GKS Bełchatów – Warta, Broń – Lechia, GKS Wikielec – Unia, Mławianka – ŁKS Łomża (sobota godz. 15.00), Wigry – Jagiellonia II, Sokół – Victoria, Legia II – Wisła II (przełożony na 30 października), Polonia – Świt, Stomil – Pelikan

Autor: Kamil Świrydowicz