Decydujące zwycięstwo w Łańcucie

Piłkarki manualne AWS Energa Szczypiorno Kalisz wygrały wyjazdowy mecz z Galiczanką Lwów i będę miały szansę pozostania w Orlen Superlidze Kobiet na przyszły sezon. W hali w Łańcucie o zwycięstwo ze zdziesiątkowanymi kontuzjami rywalkami nie było jednak łatwo Od pierwszych minut tego meczu na boisku toczyła się wyrównana walka, w trakcie której obie drużyny popełniały sporo błędów. Było więc nerwowo, a kaliszanki dwubramkową przewagę uzyskały w 16. minucie po trafieniu Mileny Kaczmarek . Gospodynie na więcej jednak nie pozwoliły i mecz znów toczył się „na styku”. Jednobramkowe prowadzenie do przerwy kaliszankom zapewniła Branka Konatar .

W drugiej połowie obraz gry kilka się zmienił. Przyjezdne obejmowały jednobramkowe prowadzenie, a drużyna ze Lwowa doprowadzała do wyrównania. Przełom nastąpił dopiero w 54. minucie, gdy po kolejnym trafieniu najskuteczniejszej w kaliskim zespole Sylwii Lisewskiej AWS Energa Szczypiorno prowadziła 20:23. Galiczanka zdołała już tylko zmniejszyć rozmiary porażki do dwóch bramek, a to oznaczało, iż właśnie ten zespół spada z Orlen Superligi Kobiet. Beniaminek z Kalisza będzie miał natomiast szansę przez cały czas grać w najwyższej klasie rozrywko