Derby dla Karpat. Stal Sanok walczyła do końca! (ZDJĘCIA)

PIŁKA NOŻNA. We wtorkowe popołudnie, 7 maja na sanockich "Wierchach" rozegrano mecz finałowy Okręgowego Pucharu Polski. Drużyna Ekoballu Stali Sanok podejmowała Karpaty Krosno. Derby zgromadziły komplet publiczności. Piłkarskie święto zgotowali kibice, którzy przez cały mecz dopingowali "żółto-niebieskich".

Mecz rozpoczął się fatalnie dla gospodarzy. Już po 6 minutach Karpaty Krosno prowadziły 2:0. Na domiar złego w ostatnich minutach pierwszej połowy boisko musiał opuścić Jakub Kloc, który otrzymał czerwoną kartkę. Stal mimo osłabienia przystąpiła w drugiej połowie do odrabiania strat. Bramkę kontaktową w 55 minucie zdobył Miłosz Gierczak. Karpaty Krosno podwyższyły wynik na 1:3 w 73' za sprawą wprowadzonego przed chwilą na boisko Francka Djoulou. Gdy wydawało się iż jest już "po meczu", nadzieję kibiców przywrócił Miłosz Gierczak, który zdobył bramkę w 81 minucie. Mimo nieustannych ataków Stalowców, nie udało się doprowadzić do wyrównania i pucharowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem krośnian.

Ekoball Stal Sanok - Karpaty Krosno 2:3 (0:2) Miłosz Gierczak 55',81' - Martin Geci 3',Denis Demianenko 6', Franck Djoulou 73'

Ekoball Stal Sanok: Jagniszczak - Kloc, Barszczak, Sobol, Sz. Słysz - Gierczak, K. Słysz, Lorenc, Tabisz (46. Gawlewicz), Sumara (78. Kogut) - Maślany