Derby powiatu na remis

III-ligowe derby powiatu poznańskiego zakończyły się podziałem punktów. W Swarzędzu po “meczu walki” Unia zremisowała 1:1 z Kotwicą Kórnik.

Bliżej wygranej byli goście, którzy do 90 minuty spotkania utrzymywali skromną przewagę. Mogła być ona bardziej okazała, ale w 51 minucie Filip Wełniak nie wykorzystał rzutu karnego. Ten sam zawodnik kilkanaście minut później zrehabilitował się za tamta wpadkę, kierując piłkę do siatki. Gospodarze do remisu doprowadzili już w doliczonym czasie gry, a bohaterem jednej z ostatnich akcji okazał się, wprowadzony chwilę wcześniej, Michał Niedźwiecki. Na wyróżnienie zasługuje także bramkarz Unii – Adam Stachowiak, który nie tylko wybronił jedenastkę, ale również kilkakrotnie uratował swój zespół od utraty gola.

Po tym podziale punktów Unia zachowała czwarte miejsce w tabeli, ale do prowadzącego Sokoła Kleczew traci już siedem punktów. Kotwica zajmuje trzynastą lokatę. Komplet wyników, aktualna tabela oraz terminarz na stronie 90minut.pl. Następne kolejka III-ligowych rozgrywek odbędzie się w przyszły weekend. Zespół ze Swarzędza zagra wówczas na wyjeździe z Elaną Toruń, natomiast beniaminek z Kórnika zmierzy się na własnym boisku z Polonią Środa. To spotkanie zaplanowano na sobotę, 26 października, na godz. 14.00.

Unia Swarzędz – Kotwica Kórnik 1:1 (0:0)
Bramki: Filip Wełniak (82) – Michał Niedźwiedzki (90).