Deska podbitkowa jako niezbędne wykończenie dachu, i nie tylko [SPONSOROWANY]

2 godzin temu
Zdjęcie: Deska podbitkowa jako niezbędne wykończenie dachu, i nie tylko [SPONSOROWANY]


Podbitka wykonana z wysokiej jakości drewna stanowi istotny element wykończenia dachu domu, altany czy garażu, ale również pomieszczeń wewnątrz. Wpływa na estetykę konstrukcji, ale również sprawdza się jako izolacja termiczna i akustyczna.

Co to jest deska podbiciowa?

Podbitka dachowa wykonana z naturalnego drewna zapewnia ozdobę budynku, ale wpływa również na jego walory akustyczne i termiczne. Do jej produkcji wykorzystywane jest wysokiej jakości drewno, najczęściej iglaste.

Deska podbitkowa chroni elementy konstrukcyjne budynku przed wilgocią, szkodnikami oraz małymi zwierzętami, które uwielbiają zagnieżdżać się w zakamarkach pod okapem dachu.

Wysokiej klasy drewno użyte do produkcji powoduje, iż deska jest trwała, a jej eksploatacja możliwa przez lata. Materiał można pomalować na dowolny kolor farbą, olejem, lakierem, bejcą lub impregnatem. W przypadku ostatniego rozwiązania, uda się wydobyć naturalne słoje drewna.

Gdzie znajduje zastosowanie deska podbiciowa?

Naturalnym zastosowaniem deski podbitkowej jest estetyczne wykończenie zadaszenia przydomowego tarasu, garażu, altany oraz domu. Warto jednak wiedzieć, iż ten element konstrukcyjny stosować można również wewnątrz budynku. Sprawdza się jako ozdoba salonu, kuchni, holu oraz klatki schodowej. Zwiększa walory estetyczne pomieszczenia, dba o izolację termiczną oraz akustyczną.

A tranquil scene of nature green forest, comfortable chair generated by artificial intelligence

Główne cechy, które powinna posiadać dobra deska podbitkowa

Dobra deska podbiciowa wykonana z wysokiej klasy drewna iglastego musi spełniać kilka kluczowych kryteriów, które przekładają się na jej trwałość i estetyczny wygląd.

Odporność na warunki atmosferyczne

Jest zabezpieczona przed wilgocią, pleśnią, grzybami, promieniowaniem UV oraz innymi szkodnikami. Posiada ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Odpowiednia klasa drewna iglastego

Drewno użyte do produkcji deski podbiciowej musi posiadać certyfikaty potwierdzające wysoką jakość, prawidłową produkcję i proces suszenia.

Niska wilgotność

W związku z tym, iż drewno będzie miało bardzo częsty kontakt z wodą opadową, ze względu na miejsce montażu, przed instalacją musi zostać perfekcyjnie wysuszone. Wilgotność powinna wynosić zaledwie kilka procent.

Stabilność

Użyta do wykonania zadaszenia deska musi być odporna na odkształcenia i zmianę parametrów. Zanim zostanie dopuszczona do sprzedaży, przechodzi liczne testy jakości potwierdzające jej niezawodność.

Wyposażenie w pióro i wpust

Mając wymienione elementy, deska jeszcze lepiej chroni okap dachu przed rozszczelnieniem. Masz pewność, iż budynek ma szczelne pokrycie.

Jak przebiega montaż deski podbitkowej?

Montaż deski podbitkowej przeprowadzany jest do krokwi dachowej. Jest ona przybijana prostopadle do suchej drewnianej listwy wykończeniowej. Montaż odbywa się z użyciem gwoździ lub wkrętów. Istotne, aby były ocynkowane — nie pozostawiają nieestetycznych, rdzawych śladów mogących negatywnie wpłynąć na estetyczny odbiór wykończenia dachu.

Jeżeli wykorzystywana jest deska o długości powyżej 80 cm, konieczna jest dodatkowa stabilizacja w środkowej części. Do tego służą wsporniki drewniane.

Dlaczego deska podbitkowa to najlepszy wybór?

  • Zapewnia oryginalny wystrój wnętrza, jak i perfekcyjny wygląd zadaszenia.
  • Odznacza się wysoką jakością.
  • Zapewnia izolację termiczną i akustyczną wewnątrz pomieszczeń, jak i w obrębie dachu.
  • Wprowadza do budynku naturalny, góralski i skandynawski akcent.
  • Zapewnia znakomity stosunek jakości do ceny.
  • Jest odporna na działanie warunków atmosferycznych, wilgoci, grzybów, pleśni, szkodników.
  • Zapobiega zadomowieniu się małych zwierząt w zakamarkach pod dachem.
  • Jest łatwa w montażu.
  • Nie stwarza problemów podczas utrzymania w czystości.
  • Wymaga zaledwie okresowych kontroli i konserwacji.

Wybierając wysokiej jakości deski podbitkowe wykonane z drewna iglastego, wprowadzasz do budynku produkt ekologiczny, przyjazny dla środowiska. Drewno posiada niezbędne certyfikaty potwierdzające jego jakość, niezawodność i prawidłowe suszenie. Materiał jest biodegradowalny i odnawialny, nie wpływa negatywnie na środowisko.


Idź do oryginalnego materiału