Diecezja legnicka zaprasza na uroczystości i koncert w legnickiej katedrze

3 godzin temu
W poniedziałek 29 czerwca przypada wspomnienie świętych apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów legnickiej diecezji. Z tej okazji przedstawiciele diecezji zapraszają na uroczystości odpustowe i koncert. Świętowanie rozpocznie się w niedzielę 28 czerwca. Tego dnia wieczorem około godziny 19.00 w katedrze pw. św. Ap. Piotra i Pawła rozpocznie się wielki koncert uwielbieniowy. Do udziału w wydarzeniu zaprasza biskup legnicki Andrzej Siemieniewski.

Wydarzenie nosi nazwę Legnica Uwielbiam, ale będzie to uwielbienie Jezusa Chrystusa Eucharystycznego wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Będzie je animować wrocławska wspólnota Wrocław Wielbi. o ile ktoś chciałby dołączyć do grupy śpiewającej w czasie tego wydarzenia, może skontaktować się z Wydziałem Duszpasterskim Legnickiej Kurii Biskupiej ( [email protected] ).

Główne uroczystości odpustowe odbędą się w katedrze w poniedziałek 29 czerwca o godzinie 12.00.

Święci Apostołowie Piotr i Paweł zostali patronami diecezji legnickiej w momencie jej powołania do istnienia przez papieża Jana Pawła II 25 marca 1992 roku. Pozostałymi patronami
Idź do oryginalnego materiału