Wydarzenie nosi nazwę Legnica Uwielbiam, ale będzie to uwielbienie Jezusa Chrystusa Eucharystycznego wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Będzie je animować wrocławska wspólnota Wrocław Wielbi. o ile ktoś chciałby dołączyć do grupy śpiewającej w czasie tego wydarzenia, może skontaktować się z Wydziałem Duszpasterskim Legnickiej Kurii Biskupiej ( [email protected] ).
Główne uroczystości odpustowe odbędą się w katedrze w poniedziałek 29 czerwca o godzinie 12.00.
Święci Apostołowie Piotr i Paweł zostali patronami diecezji legnickiej w momencie jej powołania do istnienia przez papieża Jana Pawła II 25 marca 1992 roku. Pozostałymi patronami

3 godzin temu






![Mała Rokiczanka i wędzenie kiełbasy. Jarmark „Spotkanie z tradycją” w Tomaszowie Lubelskim [PROGRAM]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/xga-4x3-mala-rokiczanka-i-wedzenie-kielbasy-jarmark-spotkanie-z-tradycja-w-niedziele-w-tomaszowie-lubelsk-1782474776.jpg)




![Zacięte akcje i spektakularne obrony w meczu Polska- Turcja [WIDEO]](https://i.iplsc.com/-/000MZ1ZO3LNL1BIM-C321.webp)





