KAMIENNA GÓRA. Jak podaje na swoich stronach miasto, pracownicy ośrodka pomocy społecznej wciąż odwiedzają mieszkańców poszkodowanych przez wrześniową powódź. Przeprowadzane przez nich wywiady środowiskowe stanowią podstawę do przyznania i wypłaty zasiłków osobom, które ucierpiały w wyniku klęski żywiołowej. Towarzyszy im specjalista z uprawnieniami budowlanymi, który pomaga w precyzyjnym oszacowaniu strat materialnych.
Jak informuje Beata Wrzesińska, dyrektor MOPS jednorazowy zasiłek powodziowy w wysokości do 2 tysięcy złotych został wypłacony do tej pory 358 wnioskodawcom. Dodatkowo, zasiłek celowy w wysokości 8 tysięcy złotych, związany bezpośrednio z klęską żywiołową, trafił do 93 osób. Wsparcie otrzymało również dziewięcioro dzieci, które zostały objęte zasiłkiem losowym na cele edukacyjne.
Obecnie około 100 wniosków o zasiłek powodziowy i celowy wciąż czeka na rozpatrzenie, a ponad 60 rodzin oczekuje na ocenę wniosków o wyższe zasiłki remontowe, które mogą wynieść do 100 lub 200 tysięcy złotych. Proces przyznawania tych większych kwot jest bardziej skomplikowany i wymaga m.in. sporządzenia kosztorysów prac remontowych.
Osoby, które dotychczas nie złożyły dokumentów o udzielenie pomocy, mają na to czas do końca marca 2025 roku.
mw
FOTO: archiwum ID/wrzesień 2024