Dolnośląskie derby dla mistrzyń Polski. Zagłębie lepsze od KPR

10 godzin temu

Mistrzynie Polski nie zwalniają tempa. W szlagierowym spotkaniu trzeciej serii na parkietach ORLEN Superlidze Kobiet, szczypiornistki KGHM MKS Zagłębia Lubin pokonały ekipę KP Kobierzyce 25:21 przegrywając do przerwy jedną bramką. MVP meczu została bramkarka Miedziowych, Barbara Zima.

Hit kolejki zapowiadał się emocjonująco. Nie tylko ze względu na to, iż były to derby Dolnego Śląska. Naprzeciw siebie stanęły bowiem najsilniejsze w tej chwili drużyny w polskim szczypiorniaku. I jak można było się spodziewać, pojedynek był niezwykle zacięty i wyrównany. Kobierki zaskoczyły gospodynie wygrywając do przerwy 11:10.

Po zmianie stron Miedziowe musiały gonić wynik, ale gwałtownie odrobiły niewielką stratę. Świetnie w bramce spisywała się Barbara Zima. Dziesięć minut przed końcową syreną, lubinianki prowadziły 20:17. Ostatecznie mistrzynie Polski wygrały 25:21 umacniając się na fotelu lidera rozgrywek. Najlepszą zawodniczką wybrano bramkarkę Zagłębia, Barbarę Zima.

Podczas meczu zbierano dary dla powodzian.

KGHM MKS Zagłębie – KPR Kobierzyce 25:21 (10:11)

KGHM MKS Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Zima – Jakubowska , Promis 2, Pankowska, Cavo 3, Fernendes 1, Guirassy , Grzyb 1, Janas, Przywara 6, Górna 6, Drabik , Weber 1, Matieli 4, Jureńczyk 1.

KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Chojnacka, Saltaniuk – Kucharska, Pawełek, Drażyk 8, Kocińska, Zaleśny, Buklarewicz 5, Polańska, Holinska, Wiertelak 3, Kozioł 2, Ważna, Świerczek 2, Melekestseva 1.