Dominika Sasin brązową medalistką mistrzostw świata!

1 miesiąc temu

Przekazujemy kolejne, znakomite wieści ze stolicy Kataru – Dohy, gdzie rozgrywane są Mistrzostwa Świata Masters w pływaniu. Po brązowym medalu świebodziczanki Agnieszki Gajdowskiej na 100 metrów stylem dowolnym, po medal z identycznego kruszcu sięgnęła Dominika Sasin ze Świdnicy!

To fantastyczny rezultat zawodniczki związanej na co dzień między innymi z Żelazną Świdnicą. Dominika blisko medalu była już na 100 metrów stylem dowolnym, gdzie w kategorii Masters 30-34 lata uplasowała się na czwartej pozycji. W czwartek, 29 lutego było jeszcze lepiej. Reprezentantka Water Squad z czasem 2:31,27 sek. stanęła na trzecim stopniu podium na dystansie 200 metrów stylem zmiennym, sięgając po brązowy medal Mistrzostw Świata Masters kobiet w kategorii 30-34 lata. Uzyskany rezultat to jednocześnie nowy rekord Polski pobity przez zawodniczkę ze Świdnicy!

Dominika Sasin pływanie trenuje od blisko 20 lat. Rozpoczynała swoją przygodę w Rekinie Świebodzice, ukończyła studia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na dwóch kierunkach. Jest fizjoterapeutą i trenerem przygotowania motorycznego. Po studiach wróciła do rodzinnego miasta i założyła własną działalność o nazwie „PhysioTrainSwim Dominika Sasin”. Zajmuję się nauką i doskonaleniem pływania ludzi w każdym wieku, na każdym etapie – od najmłodszych dzieci po seniorów. Prowadzi również zajęcia pływania dla dzieci niepełnosprawnych. Od kilku lat roku zajmuje się szkoleniem zawodników Klubu Sportowego Żelazna Świdnica oraz wspomaga organizację imprez sportowych: Marconi Indoor Triathlon i Marconi Duathlon w Świdnicy, startując również w barwach tego klubu. Regularnie przygotowuje się do licznych startów: pływania na basenie, pływania Open Water, biegów górskich i zawodów triathlonowych. Sukcesów jest mnóstwo, jak choćby siedem medali wywalczonych podczas jednej imprezyZimowych Otwartych Mistrzostwach Polski w pływaniu w kategorii Masters pod koniec 2022 roku.

/MDvR/

Idź do oryginalnego materiału