Dramatyczna pierwsza połowa zadecydowała. Odra przegrywa z Motorem

2 tygodni temu

Odra Opole przegrała przed własną publicznością z Motorem Lublin 0:2 w meczu 30. kolejki Fortuna 1. Ligi. Bramki dla Motoru strzelili Piotr Ceglarz z rzutu karnego i Kamil Wojtkowski. Mimo prób w końcówce 'niebiesko-czerwonym' nie udało się zdobyć choćby honorowej bramki.

Od początku poniedziałkowego spotkania opolska Odra prosiła się o kłopoty. Kilkukrotnie na linii bramkowej świetnie spisywał się Artur Haluch. Ustawiona w głębokiej defensywie Odra Opole przyjmowała gości we własnym polu karnym i 'pachniało' golem dla Motoru. Napór Motoru trwał i przyniósł gościom oczekiwany efekt. Najpierw w 25. minucie spotkania na 1:0 z rzutu karnego strzelił Piotr Ceglarz. Nie minęło 60 sekund i Motor prowadził już 2:0. Pięknym strzałem popisał się Kamil Wojtkowski, a piłka po rękach Artura Halucha wturlała się do bramki Odry Opole. Do przerwy opolanie mogli przegrywać 0:3, 0:4 a choćby 0:5 i tylko dobre interwencje bramkarza opolskiego zespołu uchroniły Odrę przed blamażem. Po przerwie Odra wyglądała znacznie lepiej. Piłkarze z Oleskiej zaczęli szybciej rozgrywać akcje i śmielej grać do przodu. Na pierwszy strzał na bramkę gości poczekaliśmy jednak dopiero do 63. minuty. Uderzał…