Do strażników podbiegł zdenerwowany i przerażony mężczyzna, prosząc o pomoc dla swojej koleżanki. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję.
W piątek, 19 czerwca o 10:35 do strażników z III Oddziału Terenowego kontrolujących rejon targowiska Bakalarska, podbiegł bardzo zaniepokojony mężczyzna. Łamiącym się głosem poprosił o pomoc dla swojej koleżanki, która zasłabła w stojącym na parkingu przy sklepie samochodzie. W aucie funkcjonariusze zastali targaną torsjami kobietę, leżącą z głową na siedzeniu. Ciało poszkodowanej było zakleszczone między fotelem a kierownicą. Zaczęła już sinieć na twarzy i nie reagowała na bodźce. Strażnicy uwolnili ją z niebezpiecznej pozycji, wydobyli z samochodu i ułożyli w pozycji bocznej bezpiecznej. Przez radio wezwali pogotowie ratunkowe, cały czas monitorując stan zdrowia kobiety. Jeszcze przed przybyciem ratowników poszkodowana poczuła się lepiej. Załoga pogotowia ratunkowego udzieliła jej niezbędnej pomocy oraz wykonała wstępne badania. Mimo sugestii kobieta odmówiła przewiezienia do szpitala i na własną prośbę została zwolniona do domu.
Wszyscy funkcjonariusze warszawskiej straży miejskiej przechodzą regularne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, a ponad 150 strażniczek i strażników ma uprawnienie ratownicze.
Źródło: Straż Miejska m.st. Warszawy
- Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
- Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.
- Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru, masz dla nas interesujący temat z Twojego miasta lub okolicy, którym warto się zająć – napisz do nas






![Chełmscy diabetycy i emeryci wrócili z turnusu rehabilitacyjnego nad morzem [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-chelmscy-diabetycy-i-emeryci-wrocili-z-turnusu-rehabilitacyjnego-nad-morzem-zdjecia-1782200347.jpg)






