Droga do złota Adeli Piskorskiej. Podsumowanie startów w Belgradzie

3 miesięcy temu

To był niezapomniany tydzień pływackich zmagań w Belgradzie. Rekordy Polski, historyczne wyniki, a w nich udział mieli reprezentanci AZS-u UMCS Lublin. Na kartach historii zapisała się Adela Piskorska, która wywalczyła złoto na 100 metrów stylem grzbietowym.

Mamy mistrzynię Europy!

Adela Piskorska zdobyła złoty medal na 100 metrów stylem grzbietowym. Jej droga do mistrzostwa Europy była imponująca:

• Wygrana w eliminacjach z czasem 1:01.16
  • Najlepszy wynik w półfinale – 1:00.71
  • Złamanie bariery minuty w finale – 59.79

Jej sukces to pierwszy polski złoty medal na mistrzostwach Europy na długim basenie od ośmiu lat. Piskorska jest drugą polską pływaczką po Otylii Jędrzejczak, która zdobyła złoto na długim basenie.

„Wiedziałam, iż walczę o najwyższe lokaty, ale żeby z takim wynikiem pierwsze miejsce, to naprawdę cieszę się z tego,” – podsumowała mistrzyni Europy.

Kolejne medale i występy

Piskorska zdobyła także brązowy medal na 50 metrów stylem grzbietowym z czasem 28.16 sekundy. Choć na 200 metrów stylem grzbietowym dotarła do finału, zajęła szóste miejsce.

W Belgradzie rywalizowała również Laura Bernat, która najlepiej poradziła sobie na 200 metrów, zajmując jedenaste miejsce w półfinale.

Sukcesy Kacpra Stokowskiego i sztafet

Kacper Stokowski zajął piąte miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym. W sztafecie męskiej 4×100 metrów stylem zmiennym Polacy zdobyli srebro, a Stokowski przyczynił się do sukcesu, startując w eliminacjach.

Bartłomiej Piszczorowicz zdobył srebro ze sztafetą mieszaną 4×200 metrów dowolnym i 4×100 metrów dowolnym.

Podsumowanie mistrzostw

Polskie sztafety odniosły wielkie sukcesy:

• Złoto dla żeńskiej sztafety 4×100 metrów stylem zmiennym
  • Srebro dla męskiej sztafety 4×100 metrów dowolnym
  • Srebro dla sztafety mieszanej 4×200 metrów dowolnym

Czy sądzicie, iż polscy pływacy utrzymają tak wysoką formę na przyszłych zawodach? Podzielcie się swoimi przemyśleniami i kibicujcie naszym sportowcom!