Mnóstwo sytuacji bramkowych i tylko jeden gol. Lechia pokonała Odrę

W derbowym pojedynku 10. kolejki piłkarskiej III ligi Lechia Zielona Góra wygrała w Bytomiu Odrzańskim z Odrą Skrzynie Zając 1:0.

W mecz odważniej weszli zielonogórzanie, ale dość gwałtownie gospodarze zepchnęli ich do defensywy. Już w pierwszej połowie Odra stawała przed licznymi sytuacjami bramkowymi, ale brakowało jej skuteczności.

Na początku drugiej odsłony padł jedyny gol meczu. W 52 minucie błyskawiczny kontratak Lechii wykończył Jakub Kołodenny, któremu piłkę przed pustą bramkę wystawił Kuba Lizakowski. To trafienie miało miejsce po kontrowersyjnej sytuacji, w której arbiter zamiast podyktować rzut rożny dla Odry, przyznał piłkę Lechii, która z piątego metra zbudowała wspomnianą kontrę.

Gol ożywił Lechię, która w krótkim czasie kilka razy była blisko podwyższenia. Pod koniec ponownie inicjatywę przejęli bytomianie, ale mimo wielu okazji nie przełamali defensywy zielonogórzan.

Trener Lechii Sebastian Mordal i Kuba Lizakowski:

Miłosz Jóźwiak i prezes Odry Piotr Michalewicz:

Więcej o meczu Odry z Lechią w poniedziałkowej Dogrywce w Radiu Zielona Góra oraz Magazynie Sportowym Radia Zachód.