Drugie miejsce MKS PR na turnieju w Czechach

gniezno24.com 1 miesiąc temu

Ostatni weekend gnieźnianki spędziły skupiając się na rywalizacji w Turnieju o Puchar Miasta Brna. Ostatecznie Żółto-czarne uplasowały na drugim miejscu.

Całe zmagania podopieczne Roberta Popka rozpoczęły od spotkania z ŽRK Dugo Selo ´55. Obfity, jak się okazało worek z bramkami otworzyła Żaneta Lipok (1:0, 1’). Przez pierwsze 10 minut starcie było zacięte (6:4, 9’), jednak kolejne minuty należały zdecydowanie do gnieźnianek, które wypracowały sobie ośmiobramkową przewagę w pierwszej połowie (18:10, 30’). W drugiej części starcia Pszczoły zdominowały swoje przeciwniczki. Świadczy o tym fakt, iż w drugiej połowie ich rywalki trafiały do siatki tylko 6 razy. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem ekipy z Gniezna 42:16. Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była Żaneta Lipok, która do bramki rywalek trafiała siedmiokrotnie.

MKS URBIS Gniezno: Lipok (7), Bartkowiak (6), Szczepanik (6), Cygan (5), Hartman (4), Schlabs (3), Kuriata (3), Nurska (3), Matysek (2), Głębocka (2), Wabińska (2), Musiał, Konieczna

ŽRK Dugo Selo ´55: Marinić (4), Bebek (3), Besen (3), Svetec (2), Garosevic (2), Stritof (1), Nikolić (1), Mamić, Bićanić, Surestić, Petricević, Franjćić, Dunbauer, Papić, Bulić

Drugiego dnia naprzeciwko szczypiornistek z Pierwszej Stolicy Polski stanęły wicemistrzynie Słowenii – ŽRK Mlinotest Ajdovščina. Wszystko wskazywało na to, iż spotkanie będzie zacięte. Żadna z ekip nie odpuszczała, a wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. Wszystko zmieniło się jednak po pierwszym kwadransie, po którym gnieźnianki zaczęły „odjeżdżać” swoim przeciwniczkom. Zaowocowało to tym, iż do szatni schodziły przy prowadzeniu 22:14. W początkowej drugiej fazie meczu również lepiej weszły Pszczoły (25:15, 36’). Jednak drużyna przeciwna szybko, ponieważ w 4 minuty odrobiła większość strat (25:21, 40’). Chociaż szczypiornistki ze Słowenii dokładały wszelkich starań, aby powalczyć z gnieźniankami, to końcówka zdecydowanie należała do Żółto-czarnych. Ostatnie 10 minut tego starcia zakończyło się wynikiem 8:2 na korzyść 4. siły ORLEN Superligi Kobiet. Spotkanie skończyło się wynikiem 36:27.

MKS URBIS Gniezno: Lipok (9), Cygan (7), Nurska (6), Szczepanik (5), Hartman (4), Bartkowiak (1), Wabińska (1), Musiał (1), Schlabs (1), Głębocka (1), Hypka, Kuriata, Konieczna, Matysek

ŽRK Mlinotest Ajdovščina: Ćernigoj (13), Febic (7), Ćopi (4), Źeznik (1), Kramar (1), Grmek (1), Bratina, Vuk, Kuralt, Grandić, Petejan, Bytyqi, Boźeglan, Raspor, Kovsca

O tym, która z drużyn zdobędzie Puchar Prezydenta Miasta Brna decydowało starcie MKS URBIS Gniezno – DHC Slavia Praha. Chociaż był to turniej towarzyski, to z pewnością obie strony chciały zająć w nim pierwsze miejsce. Było to widać już od pierwszych minut ich spotkania. Żadna z drużyn przez całą pierwszą połowę nie wyszła na znaczące prowadzenie, a wynik utrzymywał się w okolicach remisu. Lepsze o jedną bramkę do szatni schodziły jednak Czeszki (13:12’). W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszły zawodniczki z Pragi (17:12, 35’) i utrzymywały one swoją przewagę. Chociaż Pszczoły podczas ostatniego kwadransu zaczęły ją niwelować, to zabrakło im czasu. Ostatecznie Żółto-czarne przegrały 25:24, kończąc rozgrywki na drugiej lokacie.

MKS URBIS Gniezno: Nurska (6), Lipok (4), Hartman (3), Kuriata (3), Cygan (3), Szczepanik (2), Głębocka (2), Schlabs (1), Hypka, Bartkowiak, Wabińska, Musiał, Konieczna, Matysek