Drugie miejsce MKS PR w Lublinie

gniezno24.com 1 miesiąc temu

W miniony weekend odbyła się druga edycja Memoriału im. Edwarda Jankowskiego w Lublinie, w którym gnieźnianki uplasowały się na drugim stopniu podium.

Podopieczne Roberta Popka, zmagania rozpoczęły od starcia z gospodyniami, a równocześnie faworytkami turnieju – MKS-em FunFloor Lublin. Worek z bramkami, już w pierwszej minucie otworzyła Joanna Andruszak, jednak gnieźnianki gwałtownie wyrównały wynik, dzięki bramce Żanety Lipok (1:1, 2’). Mimo zaciętego początku (6:5, 10’), zawodniczki z Lublina gwałtownie wypracowały sobie korzystną dla nich przewagę (11:6, 15’), którą w późniejszym etapie zdołały powiększyć, a do szatni szczypiornistki schodziły przy wyniku 21:14. W drugiej części lublinianki kontynuowały swoją świetną dyspozycję, co pozwoliło im rozpocząć turniej od zwycięstwa. Ostatecznie po 60. minutach na tablicy wyników widniało 40:29 dla gospodyń.

MKS FunFloor Lublin: Mamic, Wdowiak – Balsam (7), Rosiak (7), Nieuwenweg (5), M Więckowska 4, Szynkaruk (4), Andruszak (3), Olek (3), Posavec (2), Tomczyk (2), Pastuszka (1), D. Więckowska (1), Fedeńczak (1).

MKS URBIS Gniezno: Hypka, Konieczna, Ruda – Lipok (7), Bartkowiak (6), Wabińska (3), Kuriata (3), Hartman (3), Cygan (2), Nurska (2), Matysek (2), Schlabs (1), Lubińska, Musiał, Głębocka.

Następnego dnia, Żółto-czarne miały do rozegrania dwa spotkania. W pierwszym z nich, mierzyły się one z beniaminkiem ORLEN Superligi Kobiet, drużyną SPR Sośnica Gliwice. Zdecydowanymi faworytkami tego meczu były szczypiornistki z Pierwszej Stolicy Polski. Chociaż początek starcia był wyrównany (2:2, 5’), to gnieźnianki z minuty na minutę zaczęły się rozkręcać (4:9, 15’), kończąc pierwszą połowę z dziewięciobramkową przewagą (7:16, 30’). Drugą część tego spotkania odbyła się bez większej historii. Żółto-czarne powiększały swoją przewagę, pokonując beniaminka 13:32.

SPR Sośnica Gliwice: Kubisztal, Kordowiecka, Musakova – Guziewicz (3), Tukaj (3), Byzdra (2), Dorsz (1), Dmytrenko (1), Szczotka (1), Skubacz (1), Kozimur (1), Pazdro, Leśniak, Gałas, Dębiak, Kostuch, Strudik

MKS URBIS Gniezno: Hypka, Konieczna, Ruda – Bartkowiak (9), Lipok (5), Cygan (4), Hartman (4), Kuriata (2), Głębocka (2), Nurska (2), Musiał (1), Lubińska (1), Schlabs (1), Matysek (1), Wabińska

MKS URBIS Gniezno: Konieczna, Ruda, Hypka – Bartkowiak (12), Cygan (5), Lipok (4), Hartman (3), Matysek (2), Kuriata (1), Głębocka (1), Nurska (1), Lubińska, Musiał, Schlabs, Wabińska

Iuventa Michalovce: Yablonska, Jakubikova – Popovcowa (9), Duorschakova (5), Kompaniiets (4), Kowalik (3), Bagenkova (2), Pejovic (1), Habankova (1), Sosyda (1), Bigger (1), Kluckova, Wollingerova, Palova, Lukacova,

Swój ostatni mecz podczas II Memoriału im. Edwarda Jankowskiego, Pszczoły rozegrały przeciwko dobrze już znanej Iuventy Michalovce. Z pewnością gnieźnianki podchodziły do tego spotkania w pełni zmotywowane. Miały one już okazję mierzyć się z Iuventą podczas tego okresu przygotowawczego, jednak za każdym razem to ich rywalki wychodziły zwycięsko. Starcie od samego początku trzymało w napięciu wszystkich kibiców zgromadzonych w Hali Globus. Po pierwszym kwadransie minimalną przewagę miały Żółto-czarne (9:7), ale ich rywalki gwałtownie wyrównały (9:9, 17’), a po chwili to one już prowadziły (9:11. 18’). Zawodniczki ze Słowacji utrzymały swoją minimalną przewagę do końca pierwszej części, a szczypiornistki schodziły do szatni przy wyniku 13:15. Druga część tego starcia zapowiadała się więc obiecująco, i taka też była. Tym razem to gnieźnianki doprowadziły do remisu (17:17, 38’), a po kolejnych pięciu minutach miały już trzy bramki przewagi (22:19, 44’). Najwięcej emocji przyniosła zdecydowanie sama końcówka spotkania. Na niespełna pięć minut przed ostatnią syreną, na tablicy wyników widniał remis 25:25. Jednak to gnieźnianki lepiej poradziły sobie z nerwowym końcem spotkania, wygrywając 29:27.

Ostatecznie w całym turnieju triumfowały gospodynie turnieju – MKS FunFloor Lublin. Na drugim miejscu uplasowały się Żółto-czarne, a podium domknęły zawodniczki Iuventy Michalovce. Ostatnie miejsce zajął beniaminek ORLEN Superligi Kobiet. Warto również podkreślić, iż najlepszą zawodniczką gnieźnieńskiej ekipy wybrana została utalentowana, Zofia Bartkowiak, zapisując na swoim koncie 27 trafień.