Duże zmiany w parafiach w naszym mieście. Nowi wikariusze i kapelan szpitala. Są też pożegnania

2 godzin temu

W poniedziałek, 22 czerwca, kard. Konrad Krajewski, podczas Mszy Posłania, wręczył dekrety związane ze zmianami personalnymi wśród duchowieństwa Archidiecezji Łódzkiej. Podczas homilii Metropolita Łódzki skierował kilka słów do kapłanów, którzy niedługo staną przed nowymi wyzwaniami i obowiązkami.

- Posyłam was, byście byli błogosławieństwem dla ludzi. Nie daj Boże, żeby ktoś nie był błogosławieństwem dla tych, do których idzie. Posyłam was, byście otwierali drzwi miłosierdzia. Szeroko, szeroko. Bo to robił Jezus – mówił Ksiądz Kardynał.

Przypomniał również, iż duchowni nie powinni skupiać się na ocenianiu drugiego człowieka, ale dostrzegać w nim dobro i prowadzić ku spotkaniu z Chrystusem, a kapłańską misję należy opierać na logice Ewangelii i miłosierdzia. Z kolei przed końcowym błogosławieństwem wręczone zostały dekrety kierujące kapłanów do nowych zadań duszpasterskich. Zmiany zajdą również w bełchatowskich parafiach. Gdzie już niedługo pożegnamy obecnych i powitamy nowych kapłanów?

Nowi księża w Bełchatowie

Wśród duchownych, którzy rozpoczną posługę w Bełchatowie, znalazł się m.in. ks. Wojciech Buczek, który do tej pory był wikariuszem w parafii pw. NMP Królowej Pokoju w Piotrkowie Trybunalskim, teraz mianowany został wikariuszem parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Bełchatowie.

Do naszego miasta przeniesie się również ks. Łukasz Kołodziej, który pełnił posługę w parafii pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkiem. Teraz został mianowany rezydentem parafii pw. Narodzenia NMP w Bełchatowie oraz kapelanem Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie.

Kolejnym nowym duchownym będzie ks. Krystian Leśniewski z parafii pw. Świętego Antoniego z Padwy w Łodzi, który mianowany został wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Bełchatowie.

Ci duchowni opuszczą nasze miasto

Część księży opuści nasze miasto. Nowe powołanie dostał m.in. ks. Adrian Matuszewski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Narodzenia NMP w Bełchatowie, przeniesie się do parafii pw. NMP Królowej Polski w Ozorkowie.

Natomiast ks. Janusz Moskała dotychczasowy kapelan Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie, zakończy swoją posługę w Archidiecezji Łódzkiej.

Kolejnym duchownym, który opuści nasze miasto, jest ks. Mateusz Jaroszyński, wikariusz parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Bełchatowie został mianowany wikariuszem parafii pw. Świętego Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim.

Idź do oryginalnego materiału