Dwóch chłopców na jednej hulajnodze wjechało w samochód. Groźne zdarzenie w Kaliszu

2 godzin temu

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło na skrzyżowaniu ulic Serbinowskiej i Młynarskiej w Kaliszu. Dwóch chłopców w wieku 10 i 11 lat, jadąc razem na jednej hulajnodze elektrycznej, wjechało na przejście dla pieszych uderzając w samochód osobowy. Na szczęście skończyło się bez poważnych obrażeń.


Do zdarzenia doszło w piątek, 26 czerwca przed godziną 12.00, na oznakowanym przejściu dla pieszych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, dwaj chłopcy poruszali się jedną hulajnogą elektryczną, mimo iż przepisy wyraźnie zabraniają przewożenia pasażerów tego typu pojazdem.

  • W chwili, gdy chłopcy wjechali na przejście dla pieszych, znajdował się na nim już samochód osobowy marki Renault Clio, którym kierowała kobieta. Doszło do zderzenia hulajnogi z przejeżdżającym przez przejście autem – przekazuje portalowi Kalisz24 INFO podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. – Jak ustalono, 11-letni kierujący hulajnogą miał na głowie kask ochronny, natomiast jego 10-letni pasażer podróżował bez żadnego zabezpieczenia.

Na miejsce skierowano Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję. Chłopcy zostali przebadani przez medyków. Na szczęście ich obrażenia nie okazały się poważne.

To kolejne zdarzenie przypominające o zasadach bezpiecznego korzystania z hulajnóg elektrycznych. Policja od dawna apeluje, by użytkownicy przestrzegali przepisów i zachowywali szczególną ostrożność, zwłaszcza podczas przejeżdżania przez przejścia dla pieszych.

Warto pamiętać, iż na jednej hulajnodze może poruszać się wyłącznie jedna osoba, a przed przejazdem przez jezdnię należy upewnić się, iż można to zrobić bezpiecznie.

Funkcjonariusze wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia.


PZA

Idź do oryginalnego materiału