Fala 40°C nad Wrocławiem. Miasto uruchomiło pakiet wsparcia dla mieszkańców

2 godzin temu
Wrocław już w sobotę walczy z pierwszą falą ekstremalnych upałów, które w ten weekend mogą sięgać choćby około 40°C. W związku z realnym zagrożeniem zdrowotnym miasto wdrożyło działania kryzysowe, które są aktywne od dziś. Miasto działa już w trybie „upałowym”

Na ulicach funkcjonują kurtyny wodne – m.in. na Rynku – które mają dawać mieszkańcom natychmiastową ulgę w największym skwarze. Równolegle dostępnych jest 14 zdrojów z wodą pitną, z których mogą korzystać zarówno ludzie, jak i zwierzęta.

Władze przypominają też o oszczędzaniu wody, szczególnie w godzinach popołudniowego szczytu zużycia. MPWiK apeluje, by w najgorętszych momentach nie podlewać ogródków, ponieważ system wodociągowy jest wtedy najbardziej obciążony.

Transport i bezpieczeństwo

Według informacji przekazanych przez MPK Wrocław , w trakcie weekendu na ulice wyjeżdża wyłącznie klimatyzowany tabor – ponad 700 autobusów i tramwajów. Ma to ograniczyć ryzyko przegrzania pasażerów w komunikacji miejskiej.

Coraz szerzej wykorzystywane są też defibrylatory AED w pojazdach, które mogą uratować życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia – zanim do
Idź do oryginalnego materiału