Fenomenalne zwycięstwo MKS FunFloor Lublin w starciu z Zagłębiem Lubin

MKS FunFloor Lublin odniósł niezwykle cenne zwycięstwo, pokonując mistrzynie Polski KGHM Zagłębie Lubin 25:24 na ich własnym terenie. Mecz pełen emocji i zwrotów akcji zakończył się sukcesem drużyny z Lublina, której zawodniczki w ostatnich minutach pokazały niebywałą determinację i wytrzymałość.

Zacięty początek i walka o każdy punkt

Spotkanie rozpoczęło się wyrównaną walką, a pierwsza połowa była pełna emocji. Mistrzynie Polski prowadziły do przerwy 13:11, ale drużyna z Lublina nie zamierzała się poddawać. Kluczową rolę w defensywie odegrała Antonija Mamic, której skuteczność w bramce była jednym z decydujących czynników w utrzymaniu bliskiego kontaktu z rywalkami.

Edyta Majdzińska: Cieszę się, iż wygraliśmy ten mecz bez karnych. To była sinusoida. Zespół w ostatnich piętnastu minutach pokazał jednak charakter. „Chapeau bas” dla ekipy, która rozegrała ostatni kwadrans. Dziewczyny poprawiły grę w obronie, a Tosia zamurowała bramkę. Ta mądrość i charakter w końcówce – to było piękne. Mam nadzieję, iż z meczu na mecz będziemy grać jeszcze lepiej. Bez takich nerwówek, jak dzisiaj. Cały zespół zasługuje na pochwały.

Fenomenalna druga połowa i walka o zwycięstwo

Po przerwie lublinianki gwałtownie wyrównały, a następnie wyszły na prowadzenie. Zawodniczki MKS FunFloor pokazały swoją klasę, skutecznie broniąc i wyprowadzając groźne kontrataki. najważniejsze interwencje bramkarki Antonii Mamic, która broniła na poziomie 40%, oraz trafienia Oktawii Fedeńczak i Magdy Balsam przesądziły o wygranej.

Daria Szynkaruk: Dużo pracowałyśmy na tę końcówkę. Jestem dumna z zespołu.

Aleksandra Rosiak: Walczyłyśmy do ostatniej minuty i cieszę się, iż ta końcówka potoczyła się po naszej myśli. Mamy te punkty, na których nam zależało. Mamy w tym sezonie wysokie cele i chcemy to udowadniać w każdym meczu.

• MKS FunFloor Lublin wygrał 25:24, mimo przegrywania czterema bramkami w drugiej połowie.
  • Antonija Mamic została wybrana MVP meczu, broniąc na poziomie ponad 40%.
  • Oktawia Fedeńczak była najskuteczniejszą zawodniczką w drużynie z Lublina, zdobywając 5 bramek.

Magda Balsam: Lubię tu przyjeżdzać. Ta hala mnie napędza. Te mecze mnie napędzają. Nic tylko się cieszyć. Jeszcze dużo grania przed nami. Ten mecz miał zweryfikować gdzie jesteśmy i co wypracowałyśmy.

Oktawia Fedeńczak: Ciężko pracowałyśmy na to, by w końcu z tej hali wywieźć te wymarzone trzy punkty.

Aleksandra Olek: Zachowałyśmy zimna głowę i myślę, iż to było kluczem do wygranej. Czułyśmy wsparcie naszej bramkarki. To się naprawdę liczy. Każdy dołożył swoją cegiełkę do tego zwycięstwa.

Jak oceniasz najważniejsze momenty tego meczu? Czy MKS FunFloor Lublin ma szansę na mistrzostwo w tym sezonie? Podziel się swoimi opiniami w komentarzach i udostępnij ten artykuł!