Filip Komar piątym zawodnikiem Mistrzostw Europy w Pływaniu w Płetwach

koscierski.info 2 miesięcy temu

Filip Komar, zawodnik Klubu Sportowego Aqua Sport wystąpił po raz pierwszy w Mistrzostwach Europy Juniorów w Pływaniu w Płetwach, które odbywały się w Kłajpedzie. W swoim debiucie wywalczył piąte miejsce. To nie był jedyny sukces podopiecznego Michała Zaracha w mistrzostwach Starego Kontynentu. Jego wynik pozwolił na zakwalifikowanie się do przyszłorocznych Mistrzostwa Świata. Zawodnik KS Aqua Sport w tym roku po raz pierwszy został powołany do reprezentacji Polski. Warto w tym miejscu podkreślić, iż Filip Komar ma zaledwie 15 lat. Nasz zawodnik wystartował w konkurencji 100 BF i uzyskał wynik 45,36 s, co jest jego nowym rekordem życiowym. Taki rezultat pozwolił mu na zajęcie 9 lokaty. Do awansu do finału Filipowi Komarowi zabrakło zaledwie 0,14 s. Warto jednak zaznaczyć, iż wspomniany wynik daje podopiecznemu trenera Michała Zaracha przepustkę na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata. Nasz pływak wystartował również w wyścigu na dystansie 50 BF, gdzie z wynikiem 20,68 s wszedł do finału ME. Tam, jak na debiutanta zaprezentował się rewelacyjnie. Popłynął niewiarygodnie gwałtownie uzyskując czas 20,30 s. Ostatecznie uplasował się na wysokim - 5 miejscu. Dodać należy, iż jako 15-latek rywalizował z zawodnikami dwa lata starszymi. Dodajmy na koniec, iż Filip Komar jest uczniem 8 klasy Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie. Trenuje pod okiem Michała Zar