Nowoczesna radioterapia pod lupą ekspertów. W Gorzowie rozpoczęło się ogólnopolskie spotkanie specjalistów z zakresu fizyki medycznej.
Ponad stu fizyków medycznych i specjalistów radioterapii z całej Polski spotkało się dziś w Gorzowie na konferencji naukowej. Wydarzenie poświęcone jest najnowszym technologiom, bezpieczeństwu leczenia onkologicznego oraz przyszłości radioterapii. Przez trzy dni uczestnicy będą wymieniać doświadczenia i prezentować rozwiązania wykorzystywane w walce z nowotworami – mówi Magdalena Dymnicka, kierownik Zakładu Fizyki Medycznej w Ośrodku radioterapii w Gorzowie.
Uczestnicy konferencji rozmawiają m.in. o napromienianiu i standardach leczenia w różnych ośrodkach. To dla nas dobra okazja do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami, ale także do integracji – przyznała Agnieszka Skrobała, konsultant w dziedzinie fizyki medycznej.
W konferencji wziął też udział Zbigniew Łuczka, nauczyciel fizyki z I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie. jak twierdzi: chce wiedzieć więcej, by później dzielić się tą wiedzą z uczniami.
Konferencja rozpoczęła się dzisiaj i potrwa do soboty. Odbywa się w Filharmonii Gorzowskiej i bierze w niej udział 110 specjalistów z zakresu fizyki medycznej.









