Futsal: wyjazdowe zwycięstwo Jagiellonii Białystok

Po inauguracyjnej domowej wygranej futsalowa Jagiellonia Białystok w miniony weekend zmierzyła się na wyjeździe z Wenecją Pułtusk. W niedzielnym meczu 1 ligi futsalu górą była białostocka drużyna wygrywając 5-3.Spotkanie rozpoczęło się dla Jagiellonii Białystok idealnie bo po dwóch minutach prowadziła już 2-0, następnie jeszcze przed przerwą wyrównali gospodarze z Pułtuska, a po zmianie stron wyszli choćby na jednobramkowe prowadzenie. Dla Jagiellonii była to „nowość” bowiem w tym sezonie jeszcze nie przegrywała ale na szczęście piłkarze z Białegostoku odpowiedzieli trzema trafieniami i wygrali spotkanie różnicą dwóch bramek. Dwa gole w tym spotkaniu zdobył najmłodszy w drużynie, 18-letni Reprezentant Polski Grzegorz Haraburda, a po jednym trafieniu dołożyli: Mateusz Łabieniec, Jacek Dzienis i Matheus Nery Santos.

Wypowiedzi pomeczowe:

Oleksandr Kolesnykov, trener Jagiellonii Białystok: Początek meczu był dobry, prowadziliśmy 2-0, a przeciwnik nas nie pressingował, później graliśmy niecierpliwie i straciliśmy dwie bramki. W tym meczu graliśmy dobrze stałe fragmenty gry. Przed nami dalej bardzo dużo pracy, szczególnie w rozumieniu gry i w grze obronnej przy kontratakach. Atmosfera stworzona przez fanów gospodarzy troszkę wybiła z rytmu naszych zawodników wybiła nas z rytmu i tak być nie może. Musimy „grać swoje” i nie odchodzić od planu na mecz.

Piotr Skiepko, zawodnik Jagiellonii Białystok, kapitan zespołu: Zaczęliśmy dobrze, bo od szybkiego dwubramkowego prowadzenia i przewagi w posiadaniu piłki. Z czasem zaczęliśmy notować co raz więcej strat, które kończyły się kontrami gospodarzy. Jedna z nich skończyła się bramką i od tego momentu mecz znacznie się wyrównał, a my nie potrafiliśmy uspokoić naszej gry. Po przerwie wydawało się, iż zaczęliśmy nieco lepiej ale straciliśmy bramkę po rzucie różnym. Dobrze iż dość gwałtownie udało nam się wyciągnąć wynik na 5-3 i wygrać to spotkanie.

Jagiellonia Białystok – AZS UG Gdańsk 3-5 (2-2). Bramki dla Jagiellonii: Grzegorz Haraburda (2), Mateusz Łabieniec, Jacek Dzienis, Matheus Nery Santos. Bramki dla Wenecji: Duarte Araujo, Michał Knajdrowski, Matheus Nery Santos (samobójcza). Żółte kartki Jagiellonia: Jacek Dzienis, Piotr Skiepko, Mateusz Łabieniec. Żółte kartki Wenecja: Michał Knajdrowski, Duarte Araujo, Aliksandr Lapata, Łukasz Góralczyk. Sędziowie: Marcin Gutowski, Monika Czudzinowicz, Krzysztof Głuszek

Skład Jagiellonia Białystok: Yurii Kozachenko – Piotr Skiepko (kpt), Mateusz Łabieniec, Grzegorz Haraburda, Grzegorz Makal oraz Szymon Danilewicz, Vitalii Pankratii, , Krzysztof Kożuszkiewicz, Vitalii Lisnychenko, Matheus Nery Santos, Jacek Dzienis, Eryk Kajewski, Valdir Ferreira Dos Santos Junior, Trener: Oleksandr Kolesnykov.

Skład Wenecja Pułtusk: Michał Sobków – Bartłomiej Świniarski, Maciej Frąckiewicz (kpt), Piotr Makowski oraz Damian Górczyński, Dariusz Nowak, Maksym Panasenko, Aliksandr Lapata, Łukasz Góralczyk, Duarte Araujo, Filip Gorczyński, Trener: Piotr Lichota