Porażka Chełmianki w Świdniku – Świdniczanka wygrywa 2:1 po dynamicznym meczu

W meczu jedenastej kolejki Betclic III ligi grupy IV Chełmianka Chełm zmierzyła się na wyjeździe ze Świdniczanką Świdnik. Po intensywnej pierwszej połowie i zaciętej walce gospodarze odnieśli zwycięstwo 2:1, mimo iż to Chełmianka jako pierwsza objęła prowadzenie.

Zacięty początek meczu i szybkie wyrównanie

Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania sił obu zespołów. Chełmianka wyszła na prowadzenie w 12. minucie, gdy Bartłomiej Korbecki po indywidualnej akcji zdobył bramkę. euforia gości nie trwała jednak długo – już trzy minuty później Miłosz Kutyła doprowadził do wyrównania, strzelając gola po rzucie rożnym.

Świdniczanka przejmuje inicjatywę

Gospodarze poczuli wiatr w żagle i zdominowali grę. W 35. minucie Mikołaj Kosior popisał się znakomitym strzałem z powietrza, podwyższając wynik na 2:1. Do końca pierwszej połowy Świdniczanka nie pozwoliła Chełmiance na kolejne trafienia.

Druga połowa bez zmian na tablicy wyników

Mimo prób Chełmianka nie zdołała odrobić strat. Najlepszą okazję miał Bartłomiej Korbecki, który w 67. minucie przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy, Pawłem Sochą. Obrona Świdniczanki skutecznie gasiła ofensywne akcje rywali, a wynik 2:1 utrzymał się do końca spotkania.

Najważniejsze informacje:

• Wynik meczu: Świdniczanka Świdnik 2:1 Chełmianka Chełm
  • Bramki: Kutyła (14. minuta), Kosior (35. minuta) – Korbecki (12. minuta)
  • Kluczowe momenty: Wczesne prowadzenie Chełmianki, szybkie wyrównanie Świdniczanki, decydujący gol Kosiora
  • Najlepsza okazja drugiej połowy: Bartłomiej Korbecki, 67. minuta – niewykorzystana sytuacja „sam na sam” z bramkarzem

Jak oceniasz występ Chełmianki w meczu przeciwko Świdniczance? Czy zespół mógł zdobyć więcej punktów? Podziel się swoją opinią w komentarzach!