Gol był, po rożnym, którego nie było. Mławianka bez punktów

4 miesięcy temu

Stomil Olsztyn opuszcza szeregi drugoligowców, co sprawia, iż liczba spadkowiczów w trzeciej ligi zwiększyła się o jednego. Niestety na dwie kolejki przed końcem sezonu, na miejscu oznaczającym degradację znajduje się Mławianka.

Na trudnym terenie w Łomży nie udało się powiększyć zdobyczy punktowej. Gospodarze to prawdziwa rewelacja rundy wiosennej – polegli w 2024 roku tylko raz. Przed dwoma tygodniami zostali zaskoczeni na swoim boisku przez reprezentantów Broni Radom.

Mławianom nie udało się powtórzyć tego wyczynu. Może dlatego, iż już w 4. minucie dali sobie wbić gola. Mateusz Markowicz nie zablokował dośrodkowania, Kacper Wojtyszyn nie nadążył z asekuracją. Wykorzystał to Filip Karmański. Sprytnym uderzeniem zaskoczył Norberta Florczaka.

Podopieczni Michała Kolanowskiego wyrównali tuż przed przerwą. Wcześniej mógł trafić Joao Odillon, ale jego uderzenie zatrzymał miejscowy bramkarz. Ostatecznie w 45. minucie pocelował do siatki Ivan Hurenko. Z bliska uderzył mocno pod poprzeczkę – asystę w tej sytuacji zaliczył kapitan Mateusz Markowicz.

Druga połowa trwała blisko godzinę. Przerwana przez grad, długo toczyła się w strugach deszczu. Sytuacji z obu stron nie brakowało. Ostatecznie szczęście uśmiechnęło się do graczy ŁKS-u. Wyszli na prowadzenie po rzucie rożnym, którego tak naprawdę nie było. Gospodarze wykorzystali z zimną krwią stały fragment gry. Pierwszy strzał wybronił Florczak, drugi trafił w słupek – ostatecznie całe zamieszenia zakończył Adrian Bielka.

Nasi gracze nie zdołali już drugi raz odrobić strat. Najbliżej szczęścia był Kacper Zielski. Najpierw nie potrafił opanować piłki (przed sobą miał tylko bramkarza), a potem główkował nad poprzeczką.

ŁKS Łomża – Mławianka Mława 2:1 (1:1)
Mławianka: Florczak – Wojtyszyn, Hurenko, Smirnov, Markowicz, Stefański, Zielski, Hreben, Masalov (63. Karwowski), Karol, Odillon (63. Tworek)

Pozostałe wyniki XXII kolejki (25-26 maja): Lechia – GKS Bełchatów 5:1, Jagiellonia II – Olimpia 2:0, Legionovia – Legia II 0:0, GKS Wikielec – Pelikan 1:0, Warta – Broń 2:0, Victoria – Concordia 1:0, Pogoń – Świt 4:0, Unia – Pilica 5:0

1. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 32 70 100:30
2. Unia Skierniewice 32 62 76:42
3. Legia II Warszawa 32 62 62:34
4. GKS Bełchatów 32 52 53:45
5. Lechia Tomaszów Mazowiecki 32 53 65:47
6. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 32 50 63:47
7. Pelikan Łowicz 32 49 49:33
8. ŁKS 1926 Łomża 32 45 46:47