Gorzowskie podium na „Jancarzu”

1 godzina temu

Trójka żużlowców Stali Gorzów zajęła całe podium w 3 rundzie Indywidualnego Pucharu Ekstraligi w klasie 500 Rcc, którą rozegrano na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wlkp.

Zawody trwały ponad 3 godziny. Głównym powodem była długa przerwa po 8 wyścigu, w którym doszło do upadku Kamila Sewiło z WTS Wrocław, który z urazem nogi został przewieziony karetką do szpitala.

Po 20 wyścigach na czele, z kompletem 12 punktów byli Wiliam Forstner z gorzowskiej Stali oraz Dawid Oscenda z Unii Leszno. Na trzeciej pozycji z dorobkiem 11 punktów był Michał Głębocki (stal), a jako czwarty z 9 punktami do wyścigu finałowego zakwalifikował się Damian Bełtowski. W biegu finałowym gorzowianie wygrali start i minęli linie mety na pierwszych pozycjach.

Blisko awansu do czołowej czwórki był zielonogórzanin Marcel Czyżniejewski, który po nieudanym pierwszym wyścigu, mimo dobrej jazdy w kolejnych wyścigach nie był w stanie odrobić straconych punktów.

Wyniki:

  1. William Forstner (Stal Gorzów) – 12+3
  2. Damian Bełtowski (Stal) – 9+2
  3. Michał Głębocki (Stal) – 11+1
  4. Dawid Oscenda (Unia Leszno) – 12+0
  5. Marcel Czyżniejewski (Falubaz Zielona Góra) – 8
  6. Bartosz Byszewski (KS Toruń) – 8
  7. Szymon Kulczyński (Falubaz) – 8
  8. Tomasz Zyskowski (Włókiniarz Częstochowa) – 7
  9. Kacper Szewczyk (Motor Lublin) – 7
  10. Oskar Wińczewski (GKM Grudziądz) – 5
  11. Casper Kluczniak (Włókniarz) – 5
  12. Szymon Kazaniecki (KS Toruń) – 4
  13. Julian Wronecki (Falubaz) – 4
  14. Adam Syguda (Włókniarz) – 4
  15. Kevin Orczykowski (KS Toruń) – 4
  16. Paweł Silski (Unia) – 3
  17. Szymon Pawlikowski (GKM) – 3
  18. Antoni Luzarowski (KS Toruń) – 2
  19. Kamil Sewiło (Sparta Wrocław) – 2
  20. Piotr Morawiak (Unia) – 1
Idź do oryginalnego materiału