Trójka żużlowców Stali Gorzów zajęła całe podium w 3 rundzie Indywidualnego Pucharu Ekstraligi w klasie 500 Rcc, którą rozegrano na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wlkp.
Zawody trwały ponad 3 godziny. Głównym powodem była długa przerwa po 8 wyścigu, w którym doszło do upadku Kamila Sewiło z WTS Wrocław, który z urazem nogi został przewieziony karetką do szpitala.
Po 20 wyścigach na czele, z kompletem 12 punktów byli Wiliam Forstner z gorzowskiej Stali oraz Dawid Oscenda z Unii Leszno. Na trzeciej pozycji z dorobkiem 11 punktów był Michał Głębocki (stal), a jako czwarty z 9 punktami do wyścigu finałowego zakwalifikował się Damian Bełtowski. W biegu finałowym gorzowianie wygrali start i minęli linie mety na pierwszych pozycjach.
Blisko awansu do czołowej czwórki był zielonogórzanin Marcel Czyżniejewski, który po nieudanym pierwszym wyścigu, mimo dobrej jazdy w kolejnych wyścigach nie był w stanie odrobić straconych punktów.
Wyniki:
- William Forstner (Stal Gorzów) – 12+3
- Damian Bełtowski (Stal) – 9+2
- Michał Głębocki (Stal) – 11+1
- Dawid Oscenda (Unia Leszno) – 12+0
- Marcel Czyżniejewski (Falubaz Zielona Góra) – 8
- Bartosz Byszewski (KS Toruń) – 8
- Szymon Kulczyński (Falubaz) – 8
- Tomasz Zyskowski (Włókiniarz Częstochowa) – 7
- Kacper Szewczyk (Motor Lublin) – 7
- Oskar Wińczewski (GKM Grudziądz) – 5
- Casper Kluczniak (Włókniarz) – 5
- Szymon Kazaniecki (KS Toruń) – 4
- Julian Wronecki (Falubaz) – 4
- Adam Syguda (Włókniarz) – 4
- Kevin Orczykowski (KS Toruń) – 4
- Paweł Silski (Unia) – 3
- Szymon Pawlikowski (GKM) – 3
- Antoni Luzarowski (KS Toruń) – 2
- Kamil Sewiło (Sparta Wrocław) – 2
- Piotr Morawiak (Unia) – 1

1 godzina temu














