Gra kontrolna nr 3: Pewne zwycięstwo Chojniczanki nad Unią Solec Kujawski 8:1

mkschojniczanka.pl 2 miesięcy temu

Chojniczanka Chojnice odniosła pewne zwycięstwo w trzeciej grze kontrolnej przed rozpoczęciem nowego sezonu 2024/2025 Betclic 2 Ligi. Pokonaliśmy na wyjeździe Unię Solec Kujawski 1:8, która świętuje 100-lecie utworzenia Klubu.

Od samego początku spotkania nasza drużyna dyktowała warunki gry. Zawodnicy Unii próbowali kontrować, ale ich starania były nieskuteczne. W 17 minucie meczu dobrym zagraniem popisał się Hide Vitalucci, który podał piłkę do Bartka Bisia, jednak ten trafił w poprzeczkę bramki Unii.

Pierwszy gol spotkania padł w 25. minucie meczu, a jej autorem był zawodnik testowany. Minutę później Chojniczanka miała rzut wolny, który został zamieniony na gola przez Hide Vitalucciego. To, co nie udało się Bisiowi wcześniej, ziściło się w 38 minucie, kiedy to wpisał się na listę strzelców. Po wznowieniu gry Unia przeprowadziła kontrę i odpowiedziała bramką. Dawida Lica pokonał Serhij Krawczenko, a pierwsza połowa spotkania zakończyła się prowadzeniem Chojniczanki 1:3.

W drugiej połowie meczu rywale musieli uznać naszą wyższość. W 47. minucie po kapitalnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola strzelił Michał Biskup, który wbił piłkę do bramki po efektowej główce. Chwilę później Biskup cieszył się z drugiego gola po asyście Valērijsa Šabali. W 70. minucie meczu sędzia podyktował rzut karny po faulu na Michale Biskupie. Jedenastkę na szóstego gola zamienił Šabala.

Chojniczanka nie zwolniła tempa i w 73 minucie hat-tricka zaliczył Michał Biskup. Ostatnie, ósme trafienie dołożył Šabala, a cały mecz zakończył się naszym zwycięstwem 1:8.

W najbliższą środę 3 lipca odbędzie się gra kontrolna nr 4. W Cetniewie podejmiemy Lechię Gdańsk. Początek spotkania o godzinie 15:00.

GRA KONTROLNA NR 3: UNIA SOLEC KUJAWSKI — CHOJNICZANKA 1:8 (1:3)
1:8 – Valērijs Šabala (82′)

CHOJNICZANKA: Dawid Lic, Czesław Raburski, Damian Nowacki, Wiktor Preuss, Antoni Prałat, Bartosz Biś, Igor Mencnarowski, Kacper Korczyc, Hide Vitalucci, Konrad Formela, Zawodnik testowany
II połowa: Dawid Lic, Kacper Kasperowicz, Wiktor Preuss, Antoni Prałat (63′ Ilje Botnari), Bartosz Biś (63′ Jakub Romanik), Igor Mencnarowski, Kacper Korczyc (63′ Mateusz Bąkowicz), Michał Biskup, Konrad Formela (63′ Filip Becht), Adrian Kacerik, Valērijs Šabala