Piłka nożna 6. liga. Emocjonujące starcia

podhaleregion.pl 3 godzin temu

Do ostatnich sekund ważyły się losy kilku spotkań sobotniej kolejki ligi okręgowej z udziałem naszych drużyn.

Pierwszą porażkę w okresie poniosła Orawa Jabłonka. Beniaminek przegrał w Tymbarku po golu straconym w 90. minucie. Szalone spotkanie rozegrały Wierchy Rabka, które mecz w Ujanowicach zaczęły od prowadzenia 2:0, by w 79. minucie przegrywać 2:3. W 3. minucie doliczonego czasu punkt rabczanom uratował Traczyk, skutecznie egzekwując rzut karny. Po kwadransie gry w szampańskich nastrojach byli kibice Lubania Tylmanowa, który prowadził już 2:0 z liderem z Mszany Dolnej. Z biegiem czasu to goście przechylili szalę zwycięstwa. Indolencja strzelecka nie pozwoliła wygrać meczu w Przyszowej drużynie Wisły Czarny Dunajec, a druga połowa zadecydowała o porażce Orkana Raba Wyżna w Szczyrzycu.

Harnaś Tymbark – Orawa Jabłonka 2:1 (0:1)

0:1 Męderak 35, 1:1 Kordeczka 65, 2:1 Hybel 90

Orawa: Majkut – Szymusiak, Skoczyk, Dworszczak, Brząkała, Kowalik (30 Spytkowski), K. Zahora, Fedor (90 Joniak), I. Zahora (70 Basisty), Styruła, Męderak (70 Gjądła)

Krokus Przyszowa – AP Wisła Czarny Dunajec 0:0

Wisła: Laskowski – Madziar (68 Kamil Kamiński), Kęsek (63 Bukowski), Diaz Jarmillo, A. Kamiński, Ksawery Kamiński, Ptak, Haberny, Szwajnos (72 Kalata), Kozak, Miętus

AKS Ujanowice – Wierchy Rabka – Zdrój 3:3 (1:2)

0:1 Błoniarz 18, 0:2 Traczyk 23 z rzutu karnego, 1:2 Śmiałek 29, 2:2 Daniel Pławecki 64, 3:2 Janisz 79 z rzutu wolnego, 3:3 Traczyk 90+3 z rzutu karnego

Wierchy: Lenart – Traczyk, Miller, Wójciak (75 Polak), Vysokyi (46 Śmiałek), Korczak, Kwaśniewski (75 Marturano), Molnar, Szczepański, Czech, Błoniarz (65 Wójtowicz)

Orkan Szczyrzyc – Orkan Raba Wyżna 3:0 (0:0)

1:0 Limanówka 50, 2:0 M. Tabor 54, 3:0 Buczek 80

Orkan: D. Możdżeń – Leśniak, Pałasz, Woś, Trybuła (65 Lenart), Skawski, Koza, J. Pątko, Wojtasiak (80 Saleh), Worwa, T. Pątko

Lubań Tylmanowa – Turbacz Mszana Dolna 2:3 (2:0)

1:0 Adamczyk 4, 2:0 Adamczyk 12, 2:1 K. Pandyra 55, 2:2 Dziadkowiec 76, 2:3 Dziadkowiec 84

Lubań: H. Gołdyn – Kwit (63 Kurnyta), J. Lizoń, Hebda, D. Michałczak, Ziemianek, Ligas, Jagieła, S. Gołdyn, Kuziel (83 Kołodziej), Adamczyk