Gwardia nie dała szans MMTS Kwidzyn na wyjeździe

Co prawda przyjezdni otworzyli wynik, ale początek spotkania nie układał się po ich myśli. Wszak w 10 minucie przegrywali 3:6. Potem już jednak rządzili i dzielili na parkiecie. Szczególnie mogli zaimponować w defensywie. Dość napisać, iż do końca pierwszej odsłony stracili tylko trzy bramki! Rzucili ich z kolei 11 i tym samym schodzili do szatni prowadząc 14:9. Warto przy tym także odnotować, iż całym łupem w ofensywie gwardzistów podzieliło się aż ośmiu graczy. Najskuteczniejsi byli Marek Hryniewicz i Piotr Jędraszczyk, którzy zanotowali po trzy trafienia.

Po zmianie stron podopieczni Bartosza Jureckiego nie zamierzali spuszczać z tonu. Jakby nie było doszli do ośmiu goli przewagi (21:13). I wtedy zanotowali jedyny dłuższy zastój. Przez siedem minut nie trafili do siatki, za to rywale uczynili to czterokrotnie i mocno zmniejszyli straty. Na szczęście opolanie w porę się obudzili i finisz znowu był ich popisem w ofensywie.