W I lidze piłkarzy ręcznych: trzecia wygrana zielonogórskich akademików

Piłkarze ręczni Olimpu AZS UZ pokonali w meczu I ligi Tęczę Kościan 30:28 i zainkasowali kolejne trzy punkty.

Początek meczu był słaby w wykonaniu gospodarzy, którzy dopiero w końcówce pierwszej połowy po bramkach Michała Fórmaniaka i Jakuba Kana doprowadzili do remisu 12:12. Po zmianie stron skuteczna gra akademików i po 37 minutach prowadzenie 18:13. Zespół Tęczy nie zamierzał jednak rezygnować z uzyskania dobrego wyniku i w końcówce mecz miał emocjonujący przebieg. W 59 minucie po bramce Dawida Grzesiaka z Tęczy – AZS UZ prowadził 28:27, ale ostatnie słowo należało do zielonogórzan, a na listę zdobywców bramek wpisali się: Hubert Siemion i Oliver Paśko: