Gwardia z nowym-starym sponsorem rozbita przez kielczan

Gwardia przegrała bowiem aż 21:39, tracąc 23 bramki tylko w drugiej połowie. W sumie to powinniśmy napisać Corotop Gwardia, bo tak od dzisiaj nazywa się nasz team, albowiem w przerwie pojedynku z kielczanami ogłoszono sponsora tytularnego drużyny. Trzeba napisać również „znowu”. Wszak to ta sama firma, która opiekowała się opolanami choćby w zeszłym sezonie. Ta sama z którą rozstali się przed tym…

Co do samego meczu to gospodarze zaczęli fatalnie, bo po 11 minutach przegrywali 1:7. Zanosiło się więc na totalny blamaż. Na szczęście zanotowali wtedy kapitalne 200 sekund, podczas których zanotowali cztery trafienia z rzędu. Niestety, to rozsierdziło rywali, którzy niebawem podwoili swój dorobek bramkowy, podczas gdy miejscowym dali w tym czasie rzucić jedynie dwa gole. Dzięki temu mieli ich siedem więcej i taką różnicę w stanie posiadania utrzymali schodząc do szatni (9:16).

Po zmianie stron mieliśmy początkowo wymianę ciosów, ale tylko do stanu 14:22. Później już przyjezdni znowu niepodzielnie rządzili na parkiecie i ostatecznie podwoili swoją przewagą z małym okładem.

Jakby tego było mało nie tylko wysoka porażka zepchnęła podopiecznych Bartosza Jureckiego z trzeciego aż na szóste miejsce w tabeli. Rywale bezpośrednio za nimi w większości wygrali pewnie swoje mecze (pełna tabela TUTAJ).

Gwardia Opole – Industria Kielce 21:39 (9:16)