Hala przy SP2 Końskie z pięknym parkietem już na ukończeniu! [wideo, zdjęcia]

3 miesięcy temu

Parkiet z najlepszego materiału do obiektów sportowych, czyli klonu kanadyjskiego jest już niemal ułożony w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich. Niebawem obiekt będzie mógł przechodzić odbiory, tak by w pierwszej części roku szkolnego 2024/2025 był już w pełni użyteczny. Tuż obok hali powstaje też zupełnie nowe boisko szkolne.

W sumie cały obiekt kosztuje 15 mln 600 tysięcy złotych, a duża część tej kwoty pochodzi z dofinansowania z Polskiego Ładu. To nie tylko hala, bo inwestycja składa się z trzech odrębnych części połączonych ze sobą integralnie. To jest sam obiekt sportowy – hala pełnowymiarowa. Tu będą możliwe rozgrywki w siatkówkę, koszykówkę. Będzie też możliwość przedzielenia parkietu na kilka odrębnych autonomicznych. Druga część to zaplecze samej hali. Dzięki temu możemy odciąć halę od szkoły i tylko z niej korzystać. Oprócz głównego parkietu są tu szatnie, natryski, toalety, pokoje na sprzęt sportowy, pokój na narady sędziów. Część łącznikowa to wszystko zawiera. Natomiast trzecia część obiektu to boisko wielofunkcyjne – chronione piłkochwytami –„Kończy się układanie parkietu w hali i kończą się prace przy boisku, które będzie boiskiem zewnętrznym w stosunku do samej hali zlokalizowanym między budynkiem głównym szkoły, a halą. Pozostaje szereg prac wykończeniowych, dokończenie ogrodzenia. Dużo jest zrobione, ale część robót pozostawiono na koniec, choćby z uwagi na to, iż od strony ulic 16 Stycznia funkcjonuje wjazd techniczny. To zostanie zamknięte do końca sierpnia, bo tak obliguje umowa między nami, a wykonawcą” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Parkiet z klonu kanadyjskiego to perełka tej inwestycji. Wykonawca proponował zmianę tego materiału, który jest drogi i trudnodostępny, ale gmina nie wyraziła na to zgody. To materiał elastyczny, możliwie najmniej obciążający stawy skokowe –„Wszyscy sportowcy uważają, iż mogą być różne rodzaje nawierzchni w zależności od rodzaju uprawianego sportu. Podłogi drewniane mają swoich zwolenników i jest ich zdecydowana większość, ale kluczem jest podbudowa. To, iż parkiet może się lekko uginać podczas użytkowania na legarach. To odciąża stawy i układ mięsniowo-kostny. To powoduje, iż sport nie będzie przyczyną dolegliwości i urazów” – tłumaczy burmistrz.

Obok obiektów stricte sportowych przemianę przeszła szkoła – otrzymała ona odnowioną elewację, która ma być jednolita. Pojawiły się też drogi wewnętrzne, miejsca parkingowe, a w tej chwili kończą się roboty przy ogrodzeniu. Kompleks w nowej odsłonie w pełnej krasie zobaczymy już za kilka tygodni! Warto dodać, iż ma on służyć nie tylko szkole, ale i wszystkim mieszkańcom oraz stowarzyszeniom i klubom sportowym.

Zdjęcia:

Idź do oryginalnego materiału