Helena Szetelnicka na podium 47. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego w Katowicach

W piątek (5. maja) odbył się Memoriał Kolarskich Asów Śląska i Zagłębia, czyli 47. Międzynarodowy Wyścig Kolarski w Katowicach. W najmłodszej kategorii wiekowej wystartowała Helena Szetelnicka. Zawodniczka klubu Ziemia Brzeska zajęła w wyścigu 2. miejsce i stanęła na podium zawodów.

• „Helenka z racji na swój wiek ściga się w kategoriach dziecięcych, ale 2. miejsce w kryterium asów, to bardzo dobry wynik. Zresztą, nasza najmłodsza zawodniczka bardzo często wygrywa lub zajmuje wysokie pozycje w różnych wyścigach w kategorii wiekowej 8-10 lat” – mówi trener Franciszek Moszumański.

Helena miała okazję odebrać gratulacje od Józefa Gawliczka, trzykrotnego Mistrza Polski w Kolarstwie Górskim.

Dodajmy, iż dzień później (6. maja) młoda zawodniczka Ziemi Brzeskiej wystartowała w wyścigu Ligi MTB Zagłębia Młodzieżowego Szkółek Kolarskich w Jerzmanowej. Tym razem w terenowych warunkach wywalczyła 7. miejsce, a za walkę do samego końca otrzymała pamiątkowy medal.