„Historia w pudełku” – zapraszamy do udziału w konkursie

5 miesięcy temu

Głogowskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne oraz Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu po raz kolejny zapraszają mieszkańców regionu do udziału w wyjątkowym konkursie historycznym pod hasłem „Historia w pudełku”. Motywem przewodnim przedsięwzięcia będą Piastowie w Głogowie.

Konkurs kierowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z terenu powiatu głogowskiego.

– Jego uczestnicy będą mieli za zadanie wykonanie pracy plastyczno-historycznej zatytułowanej „Piastowie w Głogowie”. W tytułowym pudełku powinno znaleźć się wszystko to, co kojarzyć może się z dynastią Piastów. Mogą to być zdjęcia, figurki, rysunki, mapy, informacje czy też kompozycje przestrzenne – zachęca Maciej Iżycki z MAH.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie muszą do 15 marca odesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową, która dołączona jest do regulaminu konkursu. Zgłoszenia należy wysłać do Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie, ul. Gomółki 43.

Parce konkursowe należy dostarczyć do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie, ul. Brama Brzostowska 1 w terminie do 22 maca. Finaliści i laureaci konkursu ogłoszeni zostaną do 12 kwietnia 2024 roku.

Idź do oryginalnego materiału