HOKEJ. Blisko dwucyfrówki. Efektowny … prawy sierpowy Kamińskiego

podhaleregion.pl 1 miesiąc temu

Hokeiści Podhala Nowy Targ rozegrali piąty mecz kontrolny w okresie przygotowawczym i odnieśli drugie zwycięstwo. Podopieczni Dave’a Allisona we własnej hali rozgromili 9:1 drużynę Texom STS Sanok.

„Worek z golami” rozwiązał się w 13. minucie, kiedy Wronka oddał strzał w kierunku bramki sanockiej, a tuż przed nią krążek trącił jeszcze Neupauer. 14. sekund później po koronkowej akcji duetu Dupuy-Boivin, ten drugi podwyższył na 2:0, a strzelanie goli w tercji pierwszej zakończył w 18. minucie Szczerba.

W tercji drugiej gospodarze byli jeszcze bardziej skuteczni, szczególnie w pierwszych 10. minutach tej odsłony, kiedy sanocki bramkarz skapitulował czterokrotnie. Najpierw Kamiński zmienił tor lotu krążka po strzale Wilsona, a potem gospodarze trzy raz skorzystali z gry w podwójnej lub pojedynczej liczebnej przewadze. Szczególnej urody były gole autorstwa Wronki i Szczerby, po strzałach których krążek zrywał „pajęczynę” w bramce rywala. W 34. minucie dublet ustrzelił Kamiński.

Najbardziej oszczędna w gole była tercja trzecia. W niej oba zespoły zdobyły po jednym trafieniu. Najpierw honorowego gola dla przyjezdnych zdobył po indywidualnej akcji Tamminen, a po 49. sekundach odpowiedział Wronka.

Mecz zakończył się bójką z udziałem kilku zawodników obu drużyn. Najbardziej widowiskowy był pojedynek Kamińskiego z Markstromem, zakończony efektownym prawym sierpowym nowotarżanina, który posłał na „deski” sanoczanina.

W piątek w Sanoku rozegrany zostanie mecz rewanżowy.

Podhale Nowy Targ – Texom STS Sanok 9:1 (3:0, 5:0, 1:1)

1:0 Neupauer – Wronka (12:15), 2:0 Boivin – Dupuy (12:29), 3:0 Szczerba (17:40), 4:0 Kamiński (22:37), 5:0 Dupuy (24:09 5/4), 6:0 Wronka (25:32 5/3), 7:0 Szczerba (26:49 5/4), 8:0 Kamiński (33:58), 8:1 Tamminen (56:08), 9:1 Wronka (56:57)

Podhale: Bizub (od 41 min Klimowski) – Tomasik, Załamaj, Neupauer, Wronka, Szczerba – Mrugała, Kolusz, Szczechura, Boivin, Dupuy – Wajda, Wilson, Kamiński, Zeman, Mroczkowski – Horzelski, Michalski, Słowakiewicz.