HOKEJ. „Dziurawa” defensywa

podhaleregion.pl 2 godzin temu

Drugą porażkę w trzecim meczu tego sezonu w rozgrywkach hokejowej ekstraklasy ponieśli hokeiści Podhala Nowy Targ, którzy tym razem przegrali wyjazdowe spotkanie z Comarch Cracovia.

Podhale zaczęło odważnie, ale gwałtownie ich zapędy zostały ostudzone. Nowotarżanie między 10, a 17 minuta stracili aż cztery gole, a każdy z nich była konsekwencją bardzo biernej i chaotycznej postawy graczy Podhala przed własną bramką. Dwukrotnie skorzystał z tego Damian Kapica, a na listę strzelców wpisali się jeszcze Maciej Kruczek i Jakub Bukowski. Po stracie czwartego gola o czas poprosił duet trenerski „Szarotek” Dariusz Gruszka – Marek Batkiewicz. Przyniosło to pozytywny skutek – Podhale nie tylko uniknęło kolejnych strat w tej odsłonie, ale również udało mu się zmniejszyć dystans. Andrij Denyskin pokonał z najbliższej odległości Alexa D’Orio. Pierwsza tercja zakończyła się bokserskim pojedynkiem Szymona Bieńka oraz Jean’a Dupuy, za który obaj zostali wykluczeni z dalszego udziału w tym meczu.

Drugą tercję Podhale rozpoczęło w liczebnym osłabieniu, ale wyszło cało z tej opresji. W kolejnych fragmentach to „Szarotki” przejęły inicjatywę, czego efektem był gol Filipa Pangiełowa Jułdaszewa w 27. minucie. Nowotarżanie poszli za ciosem i w 29. minucie przegrywali już tylko 3:4, po tym jak w okresie gry w liczebnej przewadze do bramki Cracovii trafił Bartłomiej Neupauer. Potem jednak kolejne dwa momenty gapiostwa nowotarżan w defensywie kosztowały ich stratę kolejnych dwóch goli. Bizuba pokonywali Johan Lundrgen i trzeci raz tego dnia Kapica.

W trzeciej tercji Podhale wciąż próbowało wrócić do gry. W 46. minucie kapitalna trójkowa akcja Wronki, Pangiełowa Jułdaszewa i Załamaja przyniosła gościom czwartego gola. W kolejnych minutach nowotarżanie szukali następnych okazji bramkowych, ale ich plany pokrzyżowały im seryjnie łapane kary. Podczas jednej z nich wygraną krakowian przypieczętował Hannes Johansson.

Comarch Cracovia – Podhale Nowy Targ 7:4 (4:1, 2:2, 1:1)

1:0 Kruczek – Lundrgen, Kapica (09:18), 2:0 Kapica – Lundrgen (12:40), 3:0 Bukowski – Jarosz, Mroczkowski (14:19), 4:0 Kapica – Lundrgen, Wahlgren (16:33), 4:1 Denyskin – Pangiełow Jułdaszew (18:59), 4:2 Pangiełow Jułdaszew (27:00), 4:3, Neupauer – Denyskin, Pangiełow Jułdaszew (29:49, 5/4), 5:3 Lundrgen – Kruczek (34:03), 6:3 Kapica (Younan) 36:28, 6:4 Załamaj – Wronka, Pangiełow Jułdaszew (45:46), 7:4 Johansson – Olsson (51:44, 5/4)

Podhale: Bizub – Załamaj, Pangiełow Jułdaszew, Denyskin, Wronka, Mroczkowski – Kolusz, Wajda, Morong, Boivin, Dupuy – Tomasik, Mrugała, Zeman, Neupauer, Bochnak – Horzelski, Michalski, Kamiński, Słowakiewicz, Jarczyk

Sędziowali Andrzej Nenko, Krzysztof Kozłowski.