HOKEJ. Huśtawka nastrojów.

podhaleregion.pl 1 miesiąc temu

Hokeiści Podhala drugi raz na dystansie tygodnia zmierzyli się w meczu sparingowym z drużyną Będzin Zagłębie Sosnowiec i po raz drugi musieli uznać jej wyższość.

Początek meczu sugerował iż „Szarotki” zrewanżują się sosnowiczanom za porażkę 2:9 w pierwszym meczu w Sosnowcu. Po niespełna 10 minutach nowotarżanie prowadzili bowiem 2:0. Najpierw Szczerba skorzystał z indywidualnego błędu jednego z zawodników Zagłębia, a za moment zabójczy kontratak wyprowadził duet Bovini – Dupy. 13. sekund przed końcem pierwszej tercji sosnowiczanie złapali jednak kontakt, wykorzystując liczebną przewagę.

W drugiej tercji obraz gry radykalnie się zmienił. Do głosu doszli przyjezdni, którzy seryjnie zaczęli stwarzać bramkowe okazje, z których cztery zakończyły się golem.

Za to tercja trzecia to szaleńczy pościg górali. Sygnał dał już w 14. sekundzie tej części gry Wielkiewicz. Za moment obsłużony kapitalnym podaniem od Wronki, Załamaj dał Podhalu gola kontaktowego. Gola na 5:5 sprezentował Podhalu bramkarz Speśny, który tak niefortunnie wybijał krążek spod własnej bramki, iż trafił w kij Szczechury. Potem gospodarze mieli przewagę jednego, a przez kilkanaście sekund choćby dwóch zawodników, ale tego nie wykorzystali. Z gry 5 na 4 skorzystali za to sosnowiczanie, choć chwile przed trafieniem Vikilli, Dupuy stanął oko w oko ze Speśny, ale przegrał ten pojedynek. Przyjezdni wygraną przypieczętowali golem do pustej już bramki Podhala.

W składzie Podhala sprawdzany był 23-letni czeski napastnik Tomas Zeman, który większość zeszłego sezonu spędził w drugiej drużynie Pardubic.

Podhale Nowy Targ – EC Będzin Zagłębie Sosnowiec 5:7 (2:1, 0:4, 3:2)

1:0 Szczerba (3:07), 2:0 Boivin – Dupuy (7:34), 2:1 Nahunko – Sawicki – Krężołek (19:47 5/4), 2:2 Djumić – Bernacki – Krawczyk (24:33), 2:3 Nahunko – Charvat – Szturc (29:10 5/3), 2:4 Krężołęk – Szturc (32:35), 2:5 Ciepielewski – Korenczuk (33:28), 3:5 Wielkeiwicz – Mroczkowski – Wronka (40:14), 4:5 Załamaj – Wronka – Mroczkowski (49:00), 5:5 Szczechura (49:52), 5:6 Vikiila (57:38 5/4), 5:7 Krężołek (59:36 do pustej bramki)

Podhale: Bizub – Tomasik, Załamaj, Mroczkowski, Wronka, Wielkiewicz – Kolusz, Wilson, Dupuy, Boivin, Neupauer – Michalski, Mrugała, Kamiński, Słowakiewicz, Worwa – Horzelski, Wajda, Szczerba, Zeman, Szczechura.

Zagłębie: P. Spesny – Charvat, Szaur, Szturc, Sawicki, Krężołek – Andrejkiw, Kotlorz, Bernacki, Vikiila, Djumić – Krawczyk, Bucenko, Korenczuk, Nahunko, Ciepielewski– Karasiński, Kaczyński, Menc.