HOKEJ. Niby to tylko sparing, ale…

podhaleregion.pl 1 miesiąc temu

.. rozmiary porażki hokeistów Podhala Nowy Targ w starciu z ligowym rywalem, drużyną Zagłębia Sosnowiec szokują. Nowotarżanie ulegli gospodarzom aż 2:9.

Trenerzy „Szarotek” Dave Allison i Dariusz Gruszka – chcąc dać szansę tym których brakowało w pierwszym kontrolnym meczu w Nowej Wsi – dali odpocząć m.in. Patrykowi Wronce, Patrykowi Wajdzie i Bartłomiejowi Neupauerowi, z kolei na przeszkodzie w występie Filipa Wielkiewicza stanął lekki uraz.

Początek meczu w wykonaniu Podhala fatalny. Nie minęło 7. minut, a nowotarżanie stracili – w bardzo łatwy sposób – cztery (!) gole. Dopiero w 9. minucie odpowiedział – po indywidualnej akcji – Christian Mroczkowski. Wynikiem 4:1 zakończyła się pierwsza tercja.

Druga odsłona wyrównana. To jednak sosnowiczanie zdobyli w tej odsłonie jednego gola, korzystając z liczebnej przewagi. Podhale też miało swoje szanse, ale m.in. Mroczkowski przegrał dwa pojedynki z Patrikiem Speśnym

Mroczkowski zrehabilitował się w tercji trzeciej kiedy wykorzystał rzut karny. Potem jednak znów na tali rządzili i dzielili sosnowiczanie, którzy na tle bardzo mizernej gry w defensywie Podhala imponowali skutecznością.

Za tydzień, 20. sierpnia oba zespoły znów skrzyżują kije, ale tym razem na nowotarskim lodowisku.

EC Będzin Zagłębie Sosnowiec– Podhale Nowy Targ 9:2 (4:1, 1:0, 4:1)
1:0 Sawicki – Djumić (1:55)
2:0 Tyczyński – Nahunko, Szturc(2:37 5/4)
3:0 Krężołek – Sawicki (5:15)
4:0 Nahunko – Andrejkiw, Korenczuk(06:21)
4:1 Mroczkowski – Kolusz (08:19)
5:1 Nahunko – Tyczyński, Krężołek (29:07, 5/4)
5:2 Mroczkowski (47:13, rzut karny)
6:2 Charvat – Nahunko, Korenczuk (48:02)
7:2 Andrejkiw – Kaczyński, Bucenko (49:15)
8:2 Ciepielewski (55:28, rzut karny)
9:2 Šaur – Szturc,Charvat (56:25)

Podhale:Klimowski (od 06:21 do 20:00 Bizub)– Pangiełow, Załamaj; Denyskin, Worwa, Bochnak – Kolusz, Mrugała; Dupuy, Boivin, Szczerba– Tomasik, Wilson; Jarczyk, Słowakiewicz, Mroczkowski – Horzelski; Kamiński, Saroka, Jarosz.