HOKEJ. Rewanż Jastrzębia (Galeria Zdjęć)

podhaleregion.pl 6 dni temu

Hokeiści Podhala Nowy Targ drugą rundę rozgrywek Tauron Hokej Ligi rozpoczęli od przegranej na własnym lodowisku z JKH Jastrzębiem. Tym samym goście zrewanżowali się „Szarotkom” za porażkę na inaugurację sezonu.

Pierwsza tercja upłynęła bez goli i bez wyraźnej dominacji którejkolwiek ze stron. Dopiero pod koniec tej części gry, przy liczebnej przewadze gości, Paweł Bizub znalazł się w trudniejszej sytuacji, ale zdołał wyjść z opresji obronną ręką. Mimo to, goście powinni schodzić na przerwę prowadząc. W sposób tylko sobie wiadomy Radosław Nalewajka z najbliższej odległości nie trafił jednak do bramki gospodarzy, stemplując poprzeczkę.

W drugiej tercji przyjezdni zdecydowanie podkręcili tempo, co przełożyło się na liczne sytuacje bramkowe, a w konsekwencji na zdobyte gole. Wynik meczu otworzył w 29. minucie Makela, który oddał strzał spod linii niebieskiej, a zasłonięty Bizub nie zdążył zareagować. Na 2:0 dla gości podwyższył Peters, który – mimo liczebnego osłabienia swojego zespołu – dopełnił formalności po podaniu od Ł. Nalewajki. Po stronie Podhala najbliżej szczęścia był Wajda, ale po jego strzale krążek zatrzymał się na słupku.

W 44. minucie najpierw indywidualny błąd Kolusza a potem pechowa interwencja Bizuba kosztowała „Szarotki” stratę gola nr 3. Na listę strzelców wpisał się Kuru. W ostatnich 5. minutach przyjezdni przypieczętowali wygraną kolejnymi trzema trafieniami.

Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 0:6 (0:0, 0:2, 0:4)

0:1 Makela – R. Nalewajka, Zając (28:13)

0:2 Petras – Ł. Nalewajka (30:15, 4/5)

0:3 Kuru (43:55)

0:4 Pullkinen – Kuru, Makela (56:30, 5/4)

0:5 R. Nalewajka – Kunst, Zając (57:06)

0:6 Pullkinen – Kuru (59:00, 5/4)

Podhale: Bizub – Horzelski, Wajda, Wielkiewicz, Kolusz, Szczechura – Tomasik, Mrugała, Jarczyk, Słowakiewicz, Kamiński – Michalski, Bury, Bochnak, Malasiński, Szczerba – Nykaza, Wikar, Żółtek, Bryniarski.

Sędziowali Krzysztof Kozłowski, Paweł Kosidło. Kary 12- 12 min.