HOKEJ. Trzy punkty pojechały do Torunia

podhaleregion.pl 3 godzin temu

Hokeiści Podhala Nowy Targ wciąż bez drugiego zwycięstwa w sezonie. W meczu 11. kolejki Tauron Hokej Ligi „Szarotki” gładko poległy na własnym lodowisku z Energa Toruń.

Już pierwsza tercja „zabiła” emocje w tym meczu. Gościom wystarczyło 65 sekund, aby najpierw otworzyć, a chwilę później podwyższyć wynik. Pierwszy na listę strzelców wpisał się K. Kalinowski, który strzałem spod niebieskiej linii zaskoczył zasłoniętego Klimowskiego. Niedługo potem Kviatkouski, stojąc tuż przed nowotarską bramką, zmienił tor lotu krążka po uderzeniu Zielińskiego. W 19. minucie przyjezdni wykorzystali grę w przewadze i po składnej akcji całej formacji Arrak zdobył dla nich gola nr 3.

Drugą tercję „Szarotki” również rozpoczęły w liczebnym osłabieniu i na 20 sekund przed końcem kary Wielkiewicza, Japończyk Lawlor trafił na 4:0 dla przyjezdnych. Chwilę później Wielkiewicz był bliski zdobycia pierwszego gola dla gospodarzy, jednak trafił w słupek. Nie pomylił się za to w 38. minucie Syty, którego precyzyjny strzał znalazł drogę do bramki Podhala. Na kolejnego gola dla przyjezdnych czekaliśmy do 37. minuty. Koronkową akcję czwartej formacji przyjezdnych sfinalizował Napiórkowski.

W 44. minucie torunianie po raz trzeci tego dnia wykorzystali grę w przewadze po karze nałożonej na gracza Podhala, a Syty podwyższył wynik na 7:0. W 46. minucie nowotarżanie mieli chwilę radości, gdy po indywidualnej akcji gola zdobył Bochnak. Odpowiedź gości była jednak błyskawiczna – zaledwie 24 sekundy później Johansson pokonał Klimowskiego. W ostatnich trzech minutach padły jeszcze dwa gole, po jednym z obu stron. Najpierw Słowakiewicz trafił dla Podhala, a 25 sekund później Fjodorovs zdobył bramkę dla torunian.

Podhale Nowy Targ – Energa Toruń 2:9 (0:3, 0:3, 2:3)

0:1 K. Kalinowski – Johansson, Studziński (0:18)

0:2 Kviatkouski – Zieliński, Syty (01:05)

0:3 Arrak – Vorona, Syty (18:03, 5/4)

0:4 Lawlor – Fjodorovs, Johansson (21:40, 5/4)

0:5 Syty – Vahatalo (37:14)

0:6 Napiórkowski – Prokurat, Kurnicki(36:56)

0:7 Syty – Svars (43:01, 5/4)

1:7 Bochnak – J. Malasiński, Bryniarski (46:22)