W tym wyjątkowym sportowym debiucie wystartowały cztery reprezentacje: dwie drużyny gospodarzy z Pułtuska, ekipa „Perełek” ze Świercz oraz Klub Seniora „Pod Dębami” z Zator.
Oficjalnego otwarcia olimpiady dokonali: Burmistrz Miasta Pułtusk Beata Jóźwiak, Przewodniczący Rady Seniorów Stanisław Kordowski, Dyrektor MOSiR Marta Tyszkiewicz-Wymysłowska, Dyrektor MOPS Beata Gemza oraz Członek Zarządu Powiatu Pułtuskiego Paweł Kowalczyk.
Uczestnicy podeszli do rywalizacji z prawdziwie olimpijskim zacięciem. Przez cały czas wspierali ich lokalni samorządowcy, przedstawiciele pułtuskiej Rady Seniorów oraz niezawodne cheerleaderki i kibice z LO im. Piotra Skargi w Pułtusku, którzy zadbali o głośny doping. W przerwach między kolejnymi startami zawodniczki i zawodnicy mogli zregenerować siły w specjalnie przygotowanej strefie cateringowej.
Po pełnych emocji zmaganiach na płycie stadionu przyszedł czas na najbardziej wyczekiwany moment – ogło















