Instytut Pielęgniarstwa Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu otwarty! [ZDJĘCIA]

4 godzin temu

W czwartek, 16 stycznia Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu oficjalnie zainaugurowała działanie Instytutu Pielęgniarstwa przy ul. Grunwaldzkiej 32 w Bydgoszczy.

Przybyłych gości powitał rektor dr. n. med. Paweł Rajewski, prof. WSNoZ, MBA, Kanclerz Teresa Łuczak, Prorektor Emilia Dzikowska, DBA, którzy wraz z gośćmi oraz Dziekan Kierunku Pielęgniarstwo, dr n. med. Jolantą Czajkowską-Fesio, dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. Instytut uroczyście poświęcił biskup Krzysztof Włodarczyk.

Postanowiliśmy powołać do życia Instytut Pielęgniarstwa, aby jeszcze lepiej odpowiadać na oczekiwania studentów i otoczenia, szczególnie w Bydgoszczy i województwie. Zamysł powołania Instytutu narodził się około dwa lata temu i jest wynikiem licznych rozmów z naszymi interesariuszami oraz współpracującymi z nami podmiotami opieki zdrowotnej – mówił rektor dr. n. med. Paweł Rajewski, prof. WSNoZ.

Zebrani goście mieli okazję zobaczyć obiekt. Prodziekan Kierunku Pielęgniarstwo mgr Katarzyna Wiśniewska przedstawiła im salę historii pielęgniarstwa oraz pracownie akademickie, natomiast studenci zaprezentowali symulację VR akcji ratunkowej po katastrofie drogowej na autostradzie.

Nie zabrakło też pokazu medycyny pola walki i udzielania pomocy rannemu podczas inscenizacji ataku terrorystycznego na szpital, który zaprezentował Tomasz Krajewski – Dyrektor Oddziału Przygotowania Wojskowego im. SSG Michael Ollis Junior Training Corps Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy – wraz z Kadetami Szkoły.

Radości z rozwoju bydgoskiego uczelni nie ukrywała zastępca prezydenta miasta Anna Mackiewicz. – Cieszymy się, iż Państwa osiągnięcia promują Bydgoszcz. Życzę nam wszystkim, aby Państwa studenci byli nie tylko skupieni na nauce, ale też byli ludźmi zaangażowanymi, aktywnymi. Niech bydgoszczanie z dumą mówią, iż w ich mieście jest taka uczelnia – mówiła wiceprezydent.

Otwarcia pogratulował również poseł Włodzisław Giziński. – Wszyscy ściskamy kciuki za to nowe pokolenie, które na szczęście od kilku lat coraz chętniej przystępuje do nauki tego zawodu – mówił parlamentarzysta.

Uroczyste przemówienie wraz z gratulacjami wygłosiła również Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, Krystyna Ptok.

20 lat historii

W tym roku Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy świętuje jubileusz 20-lecia. Od dwóch dekad kształci profesjonalistów i specjalistów w dziedzinach medycznych i okołomedycznych. Otwarcie Instytutu Pielęgniarstwa to kolejny, istotny krok w rozwoju Uczelni, który jest zarazem uhonorowaniem dotychczasowych sukcesów oraz odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowaną kadrę pielęgniarską.

Instytut Pielęgniarstwa powstał w ścisłej współpracy z kluczowymi podmiotami funkcjonującymi w sektorze opieki zdrowotnej. Zarówno samorządy zawodowe, środowiska akademickie, jak i pracodawcy reprezentujący szpitale, centra medyczne czy przedsiębiorstwa z branży medycznej, aktywnie uczestniczą w konsultacjach związanych z programem studiów, praktykami oraz innowacyjnymi formami nauczania.

Studenci mogą liczyć na profesjonalne praktyki i staże, a następnie szerokie perspektywy zatrudnienia dzięki bogatej infrastrukturze medycznej w regionie, którą tworzą liczne szpitale, specjalistyczne centra medyczne oraz placówki prywatne jak np.: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. T. Browicza w Bydgoszczy, Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu, Szpital Powiatowy w Chełmży, Szpital Lipno sp. z o. o., Nowy Szpital w Nakle i Szubinie, Nowy Szpital w Świeciu czy Centrum Medyczne Gizińscy.

Absolwenci Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy są dobrze przygotowani do pełnienia odpowiedzialnej roli w systemie ochrony zdrowia dzięki innowacyjnym programom kształcenia Uczelni, które wykorzystują nowoczesne technologie – między innymi wirtualną rzeczywistość i pracownie symulacji. Nie bez znaczenia jest też nastawienie na praktyczne przygotowanie do zawodu pielęgniarki.

Idź do oryginalnego materiału