Jabłonianka lepsza od Zorzy

zyciesokolowa.pl 5 godzin temu

Niedzielne derbowe spotkanie pomiędzy Jabłonianką a Zorzą dostarczyło wiele emocji, siedem bramek, dwa rzuty karne i dużo walki na murawie. W pierwszych 45 minutach lepsze wrażenie sprawiali goście ze Sterdyni, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i tworzyli groźniejsze sytuacje. Ale to miejscowi już w 17 minucie wyszli na prowadzenie, kiedy to po podaniu Sylwestra Niewiadomskiego, Wojciech Grądzki wpakował pikę do bramki strzeżonej przez Roberta Jaoko. Parę minut był już jednak remis, a wyrównującego gola zdobył po ładnej akcji Oskar Górka i mecz można powiedzieć zaczął się od początku. Na dziesięć minut przed końcem połowy, na uderzenie z pola karnego zdecydował się Sebastian Sobieszczuk i na przerwę Sterdynianie schodzili przy prowadzeniu 2:1. W pierwszych minutach drugiej odsłony podopieczni Rafała Marcyniuka wciąż mieli inicjatywę na boisku, czego wyrazem była trzecia bramka dla gości strzelona z bliskiej odległości przez Oskara, który w ten sposób ustrzelił dublet. Prowadzenie 3:1 uśpiło trochę dobrze grających do tej pory przyjezdnych, natomiast zadziałało motywująco na Jabłoniankę. Podopieczni Rusłana Mielni