Jagiellonia Białystok zdobywa Superpuchar Polski po zaciętym meczu z Wisłą Kraków.
W emocjonującym spotkaniu rozegranym na PGE Narodowym w Warszawie, Jagiellonia Białystok pokonała Wisłę Kraków 1:0, zdobywając tym samym Superpuchar Polski. To drugie takie trofeum w historii klubu z Białegostoku, który po raz pierwszy sięgnął po to wyróżnienie w 2010 roku.
Mecz, który zgromadził na trybunach 10 935 kibiców, głównie sympatyków Wisły Kraków, od początku był zacięty. Pierwsze minuty należały do piłkarzy z Krakowa, którzy częściej atakowali bramkę Jagiellonii. Jednak Sławomir Abramowicz, bramkarz białostockiego zespołu, spisywał się bez zarzutu, skutecznie broniąc dostępu do bramki.
W 14. minucie Jagiellonia przeprowadziła kluczową akcję. Darko Churlinov trafił w słupek, a do pustej bramki dobił Miki Villar, były zawodnik Wisły, otwierając wynik spotkania. Do końca pierwszej połowy Wisła próbowała odrobić straty, ale doskonała interwencja Abramowicza po strzale Duartego uniemożliwiła im wyrównanie.
Druga połowa meczu to dominacja Wisły Kraków, która stwarzała sobie liczne okazje do zdobycia bramki. Najbliżej wyrównania byli w 68. minucie, kiedy to po błędzie Ebosse i Abramowicza, Łukasz Zwoliński nie trafił do pustej bramki, a jego strzał został zablokowany przez Mateusza Skrzypczaka.
Ostatecznie wynik 1:0 utrzymał się do końca meczu, a Jagiellonia Białystok mogła cieszyć się ze zdobycia Superpucharu Polski. Warto zaznaczyć, iż kibice Jagiellonii zbojkotowali ten mecz i nie pojawili się w Warszawie, jednak na sektorach neutralnych można było dostrzec pojedynczych fanów w barwach żółto-czerwonych.
Historia Superpucharu Polski sięga 1983 roku, kiedy to po raz pierwszy rozegrano mecz o to trofeum. Najwięcej triumfów w tych rozgrywkach ma na swoim koncie Lech Poznań, który zdobył Superpuchar sześciokrotnie.
Ten mecz był starciem mistrza Polski (Jagiellonia Białystok) ze zdobywcą Pucharu Polski (Wisła Kraków).