Jakie produkty żywnościowe zamawia ostrowiecki szpital?

1 rok temu

– „Jak ktoś nie ma dużego apetytu (np. szybkiej przemiany materii) to może głodny nie chodzi lub nie leży. O której jest ostatni posiłek w szpitalu?”, „jak głodnym w szpitalu nieraz kiszki marsza grają, to ja to słysze aż u siebie na Zygmuntówce i też spać z tego powodu wtedy nie mogę 😉 Wkładam więc sobie wtedy stopery do uszu i trochę pomaga. Na twarz zarzucam ręcznik, by mieć idealną ciemność przed oczami, gdyż jak wiadomo dobrze to wpływa na endogenną produkcję melatoniny przez szyszynkę”, „to ma być jedzenie? w więzieniu lepiej karmią” – to tylko niektóre z komentarzy internautów, dotyczące ostrowieckiego szpitala.

Kilka miesięcy temu (gdy dyrektorem naczelnym placówki był jeszcze Tomasz Kopiec) na profilu szpitala na facebooku zamieszczane były zdjęcia przykładowego jadłospisu, serwowanego pacjentom placówki. Dwie kromki chleba z trzema plasterkami szynki w otoczeniu sztucznych tulipanów przeszły już do historii. Sprawdziliśmy jakie zamówienia w zakresie żywności składa ostrowiecka placówka i kto zajmuje się zaopatrywaniem szpitala w niezbędne produkty.

Źródło: FB Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Św.
Źródło: FB Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Św.

A wśród tych, które zamawia Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Św. znalazły się m.in.: szynka wieprzowa min. 70 proc. mięsa wieprzowego (60 kg na miesiąc), szynka konserwowa (160 kg na miesiąc), szynka tyrolska min. 50 proc. mięsa wieprzowego (70 kg na miesiąc), kiełbasa szynkowa (30 kg na miesiąc), smalec wieprzowy kostka 200g (30 kg na miesiąc), pasztet drobiowy min. 45 proc. mięsa drobiowego (60 kg na miesiąc), pasztet mazowiecki słoik 460 g (min. 40 proc. mięsa wieprzowego, min. 20 proc. podroby wieprzowe) – 80 szt. na miesiąc; mix tłuszczowy o zawartości 82 proc. tłuszczu, w tym 60 proc. tłuszczu roślinnego i 22 proc. tłuszczu mlecznego (250 kg na miesiąc), jogurt owocowy (oprócz wiśniowego) – 1900 sztuk na miesiąc, bułka tarta (50 kg na miesiąc), herbata granulowana 100 g (250 sztuk na miesiąc), sos tatarski na bazie majonezu z dodatkiem marynowanych warzyw 270 g (20 sztuk na miesiąc), musztarda stołowa 200 g (20 sztuk na miesiąc), olej rzepakowy z pierwszego tłoczenia 1 litr (100 sztuk na miesiąc), miód naturalny płynny 400 g (70 sztuk na miesiąc), Paluszki z sezamem 80 g (100 sztuk na miesiąc), pałeczki kukurydziane smakowe (czekoladowe, owocowe) 300 g (50 szt.), chrupki kukurydziane o smaku żółtego sera, ketchupu, papryki 300 g (50 sztuk na miesiąc), chrupki kukurydziane o smaku żółtego sera, ketchupu, papryki 85 g ( 100 sztuk na miesiąc), wafelki suche do chrupania o smaku papryki, sera żółtego, zielonej cebulki 90 g (100 sztuk na miesiąc), paluszki wyborowe bez soli 70 g (100 sztuk na miesiąc), przyprawa do bigosu 20 g (25 sztuk na miesiąc), przyprawa do gulaszu 20 g (30 sztuk na miesiąc), przyprawa do kurczaka 20 g (50 sztuk).

Źródło: FB Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Św.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św. najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zakup i dostawę produktów mięso-wędliniarskich złożyła firma PPHU Publima Sp. J. Lichota & Lichota, na zakup i dostawę ryb i mrożonek PPHU Pingwinek Jerzy Świercz, Anna Świercz Sp. j., na zakup i dostawę artykułów ogólnospożywczych na potrzeby kuchni – pakiet 1 i 2 Firma Handlowa STARMLECZ, pakiet 3 – Zakład Produkcji Artykułów Spożywczych MISTER, pakiety 4,5,6,7 – P.W. MAT Marzena Tkaczuk ze Starachowic.

Źródło: platformazakupowa.pl
Źródło: platformazakupowa.pl
Źródło: platformazakupowa.pl
Źródło: platformazakupowa.pl
Idź do oryginalnego materiału