Jakie zainteresowania wpisać w CV?

1 dzień temu
Zdjęcie: Jakie zainteresowania wpisać w CV?


Wpisywanie zainteresowań do CV to świetny sposób na zaprezentowanie swojej osobowości i dodatkowych kompetencji, które mogą wyróżnić Cię na tle innych kandydatów. Odpowiednio dobrane pasje potrafią wzmocnić Twój wizerunek w oczach rekrutera, podkreślając cechy przydatne w pracy, o którą się ubiegasz. Co warto uwzględnić w tej sekcji zawodowego życiorysu?

Zainteresowania związane z branżą

Wskazanie w CV pasji, bezpośrednio łączących się z obszarem zawodowym, podkreśla spójność i żywe zainteresowanie zawodem. Pokazuje, iż praca nie jest jedynie obowiązkiem, a obszarem, w którym naturalnie się rozwijasz i poszerzasz wiedzę. Przykładowo, ubiegając się o stanowisko w firmie logistycznej o Twojej szerokiej perspektywie i znajomości kontekstu międzynarodowego świadczyć może wymienienie we wspomnianej sekcji analizy trendów w globalnym handlu. Zainteresowanie automatyzacją procesów podkreśli natomiast, iż interesuje Cię usprawnianie działań i efektywność.

Pasje pokazujące wszechstronność

Niektóre zainteresowania mogą być mniej związane z branżą, ale pokazują, iż jesteś osobą ciekawą świata i zaangażowaną w różnorodne aktywności. Przykładowo, na otwartość, na różnorodność i umiejętność adaptacji wskazywać może pasja do podróży i poznawania innych kultur. Fascynacja fotografią krajobrazową może za to sugerować kreatywność, spostrzegawczość i cierpliwość, a zamiłowanie do gier strategicznych podkreślać dryg do wieloaspektowego planowania i zarządzania zasobami. To zainteresowanie wskazuje też na umiejętności ustalania priorytetów. Taka umiejętność przykładowo jest wymieniona jako ważna na stanowisku Brygadzisty w LPP Logistics, czyli firmy zarządzającej siecią zaopatrzenia i dystrybucji polskiej spółki odzieżowej LPP obecnej na ponad 40 światowych rynkach. Warto więc przyglądać się dokładnie ogłoszeniom, poszukując również takich nieoczywistych połączeń. Oczywiście, zwykle dla rekruterów decydujące będzie doświadczenie zawodowe czy inne najważniejsze umiejętności zawarte w CV, jednak w przypadku kandydatów o podobnym profilu to właśnie spójne zainteresowania mogą być czymś, co Cię wyróżni.

Zainteresowania rozwijające kompetencje przydatne w pracy

Konkretne pasje mogą przejawiać także uniwersalne zdolności przydatne w wielu środowiskach zawodowych. Przykładowo, sporty drużynowe (np. siatkówka, koszykówka) sugerują umiejętność pracy zespołowej, a rozwiązywanie łamigłówek wskazuje na skłonność do logicznego myślenia i kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów. Organizacja wydarzeń społecznych może natomiast ukazywać zdolności przydatne w planowaniu lub zarządzaniu zespołem, a dodatkowo podkreśla, iż angażujesz się w pożyteczne akcje.

Warto dobrze przemyśleć zainteresowania wpisywane w CV. Choć poszczególne pasje mogą nawiązywać do umiejętności przydatnych na danym stanowisku, pamiętaj, iż najważniejsze jest to, by były prawdziwe i przedstawiały Twoją osobowość.

Idź do oryginalnego materiału