„Jaskółki” polecą po kolejne zwycięstwo? Dziś zaległe starcie z Piłą

tarnow.ikc.pl 3 tygodni temu


Tarnów wiadomości. Unia Tarnów mimo niemrawego początku rozgrywek zdaje się wrócić na dobre tory i mknąć po cele założone przez klub. Dziś po raz trzeci przystępuję do pojedynku z ekipą z Piły.

Unia Tarnów już dwukrotnie starała objechać spotkanie z Polonią Piła. Najpierw mecz II kolejki Krajowej Ligi Żużlowej miał się odbyć w kwietniu, później w maju. W obu przypadkach przeszkodziła pogoda. Teraz jednak aura jest łaskawsza i wygląda na to, iż obie ekipy w końcu wyjadą na tor.

W roli zdecydowanego faworyta stawiana jest ekipa gospodarzy, która ma za sobą udany ostatni okres. Po słabym początku ostatnie mecze padały łupem „Jaskółek” i tarnowianie z 7 „oczkami” w tabeli zajmują 2. Miejsce. Szczególnie wyjazdowe zwycięstwo w Daugavpills dobrze wpłynęło na drużynę Stanisława Burzy. Po wysokich wygranych w pierwszych meczach u siebie miejscowi chcą zaliczyć powtórkę. Do Mościc przyjeżdża drużyna Polonii Piła, która zajmuje ostatnie, 6. miejsce i ostatnie starcia w Jaskółczym Gnieździe pamięta jako solidne porażki. Nic dziwnego, iż Lahti, Bellego, Cyfer i spółka są stawiani jako pewni do zgarnięcia kompletu punktów.

Tarnowianie od początku rozgrywek stawiani są jako faworyci do wygrania Krajowej Ligi Żużlowej i powoli rozpoczynają swój marsz ku pierwszemu miejscu w tabeli. Dzisiejsze zwycięstwo w zaległym meczu pozwoliłoby się zbliżyć do Ultrapur Startu Gniezno na 2 punkty.

Trener Stanisław Burza posyła do boju swój najmocniejszy skład. Jedynie poza jazdą jest młodzieżowiec Jan Heleniak.

Początek meczu Unia Tarnów – Polonia Piła w niedzielę 23 czerwca o 17:00.

Awizowane składy.

Polonia Piła
1. Adam Ellis
2. Norbert Kościuch
3. Jonas Jeppesen
4. Jonas Knudsen
5. Wiktor Trofimow
6. Dawid Grzeszczyk
7.

Unia Tarnów

9. Daniel Jeleniewski
10. Marko Lewiszyn
11. Adrian Cyfer
12. David Bellego
13. Timo Lahti
14. Miłosz Grygolec
15. Jan Rachubik

fot. Iga Sady

Idź do oryginalnego materiału