Jedlec gospodarzem strażackiego święta. Poznaliśmy najlepsze drużyny OSP

1 godzina temu

Strażackie zmagania pełne emocji

19 drużyn wzięło udział w zawodach sportowo-pożarniczych jednostek OSP z gminy Gołuchów, które odbyły się na boisku sportowym w Jedlcu. Tradycyjnie rywalizowano w czterech kategoriach. Na każdy zespół czekały dwie konkurencje. Dla młodzieży przygotowano rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy 400 metrów z przeszkodami, natomiast dla seniorów: ćwiczenie bojowe i sztafetę pożarniczą 7x50 metrów z przeszkodami. Kto najlepiej i najszybciej poradził sobie z tymi zadaniami? Oto wyniki:

MDP - dziewczęta:

  1. OSP Krzywosądów - 1024,99 pkt.;
  2. OSP Kuchary -1011,06 pkt.;
  3. OSP Karsy - 931,67 pkt.;

MDP - chłopcy

  1. OSP Kuchary II - 1038,12 pkt.;
  2. OSP Gołuchów II - 1005,85 pkt.;
  3. OSP Krzywosądów - 984,25 pkt.;
  4. OSP Gołuchów I - 963,06 pkt.;
  5. OSP Kościelna Wieś - 894,58 pkt.;
  6. OSP Kuchary I;

Grupa C - kobiety:

  1. OSP Karsy - 144,79 pkt.;

Grupa A - mężczyźni

  1. OSP Kościelna Wieś - 110,58 pkt.;
  2. OSP Kuchary I - 111,40 pkt.;
  3. OSP Bielawy - 113,36 pkt.;
  4. OSP Bogusław-Bogusławice - 121,03 pkt.;
  5. OSP Jedlec - 128,78 pkt.;
  6. OSP Kuchary II - 130,17 pkt.;
  7. OSP Gołuchów - 138,02 pkt.;
  8. OSP Krzywosądów -138,06 pkt.;
  9. OSP Karsy - 152,84 pkt.
https://zpleszewa.pl/wiadomosci/afromental-gwiazda-festynu-goluchowskiego-tlumy-bawily-sie-nad-zalewem/6qnE2A5cdPGNQL3nkx6g

https://zpleszewa.pl/wiadomosci/pilkarskie-swieto-w-goluchowie-za-nami-wyjatkowy-turniej-powiatowy-zdjecia/S0X4urxMFYx5kBXU1Aqg

Najlepsi wystąpią na zawodach powiatowych

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a trzy pierwsze zostały odznaczone medalami, które wręczali wójt gminy i jednocześnie prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Gołuchowie Tomasz Pawlak oraz wiceprezes Waldemar Melerowicz.

- W tym roku drużyny, które wygrały zawody w swoich grupach otrzymały również okazałe puchary, a drużyny w grupach „A” i „C” także bluzy. Fundatorem tych nagród był Mieczysław Banach, któremu składamy serdeczne podziękowania - podkreślają organizatorzy.

Gospodarzom tegorocznych zawodów były jednostki z Jedlca i Kuchar. Wyżywienie dla wszystkich uczestników przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jedlcu.

Zwycięzcy poszczególnych grup będą reprezentować gminę w zawodach powiatowych, które już 27 czerwca 2026 roku odbędą się na stadionie miejskim w Pleszewie.

https://zpleszewa.pl/wiadomosci/pokaz-sprawnosci-i-wspolpracy-strazacy-rywalizowali-w-choczu/hKG9dTBFmJWGcnlBR3Ddhttps://zpleszewa.pl/wiadomosci/emocjonujaca-walka-druhow-rozstrzygnieto-zawody-w-kowalewie/RBBQDcPlO3x1OdPC6iJp
Idź do oryginalnego materiału